Щоб отримати здоровий колір обличчя, необхідно приділяти час щоденному догляду за шкірою. При цьому йдеться також про корекцію способу життя, оскільки деякі звички здатні зіпсувати стан шкіри. Уникнути проблем допоможуть кілька правил догляду, про які багато косметологів часто замовчують.

Грубе відлущування

Позбавлятися від омертвілих клітин, що закупорюють пори, – важлива частина б’юті-рутини. Ця процедура допомагає шкірі оновлюватися та надає обличчю сяйва. Однак при її виконанні важливо дотримуватися обережності. “Відлущення абразивними предметами, як і використання деяких щіток, може викликати різні запалення на нашій шкірі і призвести до посилення меланодермії, а також появи темних плям”, – розповіла сертифікований дерматолог Лейда Боуз.

Відмова від сонцезахисних засобів

Використання сонцезахисних засобів необхідне здоров’я шкіри. За словами Боуза, відмова від них є однією з найчастіших помилок у догляді за обличчям. Дерматолог нагадала, що крем із SPF оберігає шкіру від шкідливих УФ-променів, появи пігментації, передчасних зморшок та онкології. “У будь-яку пору року нанесення сонцезахисного крему завжди має бути одним із кроків у догляді за шкірою”, – додала дерматолог.

Занадто багато тоніка

Цей засіб може бути і найкращим другом, і головним ворогом. Основне призначення тоніка – підготувати шкіру до нанесення сироватки та кремів. Однак Боуз попередила, що надто часто використання тоніків після очищення обличчя може бути шкідливим для сухої або чутливої ​​шкіри, пише Marie Claire.

Не доглядати за шиєю та зоною декольте

Догляд за обличчям не можна обмежувати лише однією областю. Багато жінок забувають про те, що уваги також вимагають шия та зона декольте. Порівняно зі шкірою обличчя, шкіра в цих зонах містить менше колагену та сальних залоз, тому потребує постійного зволоження. Боуз також рекомендує включати у догляд креми з пептидами та антиоксидантами, які допомагають відновлювати захисний бар’єр шкіри та боротися зі старінням.

Звичка спати з макіяжем на обличчі

Всі знають, що не можна лягати спати, не змивши макіяж, але багато хто часто нехтує цим правилом. Дерматолог підкреслила, що очищення обличчя має бути ретельним, оскільки це дозволить шкірі дихати та оновлюватися протягом ночі. Закупорка пір через косметику, що залишилася на обличчі, призводить до накопичення шкірного сала і провокує появу прищів.