Ремонт – штука складна. Необхідно придбати безліч будівельних матеріалів, які будуть підходити під певні цілі, дизайн. Також важливо звернути увагу на їх безпеку, інакше не уникнути шкоди для здоров’я. Сьогодні поговоримо про те, з якими будматеріалами слід бути обережніше.

Шифер

Шифер є недорогим покрівельним будматеріалом, який використовується повсюдно. Однак він шкідливий для здоров’я в зв’язку з тим, з яких речовин зроблений матеріал. Листи шиферу роблять зі спресованих волокон азбесту, який з роками розпадається на дрібні частинки. Їх розмір вкрай малий, вони знаходяться в повітрі і здатні проникати в дихальні шляхи, осідаючи там. Особливо небезпечно для здоров’я в спекотні дні, так як азбест руйнується при нагріванні. Тривале вдихання матеріалу здатне викликати запальні процеси, злоякісні пухлини, так як він є сильним канцерогеном. Використовуючи будматеріал в роботі, краще зробити так, щоб він не піддавався сильному нагріванню.

Бетон

Вкрай популярний будматеріал для заливки фундаментів, зведення несучих стін, міцних перегородок. Матеріал люблять за його технологічність, довговічність і дешевизну. Але він шкідливий для здоров’я. Бетон не пропускає повітря, тому жити в подібному будинку може бути шкідливо. Також при зміцненні плит і блоків металевими каркасами виникають такі собі пастки електромагнітних хвиль, від чого жителі подібних будинків страждають від підвищеної стомлюваності, проблем зі сном. За словами вчених, це відбувається через вплив електромагнітного випромінювання.

Гіпсокартон

Вирівнювання стін стало набагато простіше з появою такого будматеріалу. Нешкідливим можна назвати тільки високоякісний гіпсокартон, в складі якого є очищений гіпс. Він не руйнується в повітрі, не надаючи шкідливого впливу на дихальну систему. Більшість будівельників не заморочуються і набувають більш дешеві матеріали, хоча він шкідливий для здоров’я.

Мінеральна вата

Утеплення та шумоізоляція — дві основні функції речовини, широко використовуваного в будівництві. Головний мінус – токсичність. Матеріал здатний виділяти фенол і формальдегід. Частинки потрапляють в організм через органи дихання. Уникнути шкідливого впливу можна за рахунок того, що мінеральну вату класти як утеплювачі між шарами інших будівельних матеріалів. Свердлити стіни і перегородки з даним будматеріалом не слід.

Лінолеум

Вкрай популярний будматеріал при обробці підлог. Його ділять на два види: натуральний і полімерний. Нешкідливим є тільки перший варіант. Виробництво другого супроводжується синтетичними смолами, які виділяють в повітря бензол, що потрапляє в легені людини, а також фталати, які негативно впливають на репродуктивну систему. Тому слід не економити на будматеріалах, щоб не шкодити власному здоров’ю.