Когнітивне зниження відбувається природним чином як частина процесу старіння, але погане харчування може значно підвищити ризик виникнення когнітивних розладів – деменції і хвороби Альцгеймера. На щастя, можливо поліпшити пам’ять, концентрацію і загальний стан мозку, вживаючи наступні продукти.

Горіхи і насіння

Вони є відмінними джерелами омега-3 жирних кислот, які сприяють нормальній роботі мозку. Зокрема, волоські горіхи, насіння чіа і мигдаль містить високий рівень магнію, найважливішого мінералу, який захищає від хвороби Альцгеймера, а також рідкісні омега-3 жирні кислоти і вітамін Е.

Жирна риба

Жирні сорти риби-лосось, скумбрія, оселедець, тунець і сардини, також є відмінними джерелами омега-3 жирних кислот. Вони покращують розумові здібності та стимулюють кровообіг у мозку; створюють захисні мембрани навколо клітин мозку, щоб запобігти пошкодженню, викликаному вільними радикалами.

М’ясо птиці

Птиця є відмінним джерелом високоякісного білка, який стимулює виробництво хімічних речовин – дофаміну і норадреналіну. Як нейротрансмітери, вони регулюють стрес і реакцію мозку на боротьбу або втечу.

Цільні зерна

Цільне зерно багате комплексними вітамінами групи В: тіаміном, рибофлавіном, пантотеновою кислотою, які запобігають запалення і захищають життєво важливі когнітивні функції.

Натуральний йогурт

Йогурт та інші ферментовані продукти “вирощують” корисні кишкові бактерії, які сприяють регулярному спорожненню кишечника. Відомо, що кишкові бактерії регулюють розлади настрою, мінімізують стрес і зменшують тривожність.