Курці помирають від серцево-судинних захворювань приблизно в три рази частіше, ніж некурящі, повідомили австралійські вчені, які провели великомасштабне дослідження. При цьому ризик інсульту або серцевого нападу у них в два рази вище.

Команда під керівництвом Емілі Бенкс з Австралійського національного університету в Канберрі протягом семи років спостерігала стан близько 189 000 курців, чоловіків і жінок, а також некурців у віці старше 45 років. Вчені аналізували вплив куріння на серцево-судинну систему людей.

Вони оцінювали інтенсивність і тривалість куріння, враховували вік, стать, місце проживання, схильність до алкоголізму, брали до уваги соціальний статус піддослідних, їх доходи і освіту.

За словами Бенкс, багато хто недооцінює небезпеку куріння. Людина, що викурює чотири-шість сигарет в день, ризикує померти набагато раніше, ніж той, хто не палить, так як курці вмирають у два рази частіше від серцево-судинних захворювань.

Однак є і хороша новина: відмова від куріння значно знижує ризик серцевих нападів, інсультів та інших подібних захворювань. Ті, кому вдається розпрощатися з пагубною звичкою до 45 років, можуть знизити ризик серцево-судинних захворювань приблизно на 90%.