Було доведено, що певні продукти зміцнюють захист організму від COVID-19. Дослідник харчування та дієтолог Емілі Лімінг з Королівського коледжу Лондона виділила основні продукти, які потрібно їсти.

Лімінг брала участь у недавньому дослідженні, яке показало, що люди, які дотримуються високоякісної, багатої рослинами дієти, з меншою ймовірністю заразяться COVID-19 або потраплять з ним до лікарні, передає Express Health.

Це включає в себе «вживання більш здорових цільних продуктів рослинного походження, таких як фрукти, овочі, бобові (квасоля і бобові), насіння і цільнозернові продукти», – сказав Лімінг.

«Це також включає вживання жирної риби та меншу кількість продуктів з високим ступенем обробки».

Рекомендації по харчуванню засновані на висновках, які вказують на те, що прийняття цього дієтичного підходу пов’язане з більш низьким ризиком зараження COVID-19.

Ще восени 2020 року команда розробників програми Zoe Covid Study, в якому реєструються думки мільйонів учасників, попросила користувачів заповнити детальну анкету по дієті про їжу, яку вони їли до і під час пандемії.

Вони виявили, що люди, які дотримуються високоякісної і багатої рослинами дієти, з меншою ймовірністю заразяться COVID-19 або потраплять з ним в лікарню.

“Вперше було показано, що дієта знижує ризик розвитку хвороби”, – відзначили дослідники.

Взагалі кажучи, дієти з високими показниками якості містять більшу кількість продуктів рослинного походження, таких як фрукти, овочі, цільнозернові продукти, а також жирну рибу, і менше оброблених харчових продуктів і рафінованих вуглеводів. Люди, які дотримуються більш якісної дієти, також мають більш здоровий і різноманітний набір мікробів в кишечнику.