Незважаючи на несприйняття гомеопатії офіційною медициною, лікарі продовжують використовувати гомеопатичні препарати в терапії важковиліковних захворювань, якою є екзема. Чи дійсно ефективна гомеопатія при екземі у дітей? Що про це думають лікарі?

Шкірні захворювання – досить поширена проблема, яка може зустрічатися навіть у дітей. У ранньому віці екзема виникає з різних причин, однак, незважаючи на причини, лікування потрібно обов’язково, інакше можливі ускладнення хвороби.

Екзема являє собою захворювання шкіри, яке проявляється у вигляді висипки і почервоніння. Головним чином, при екземі уражаються обличчя, кінцівки і живіт. Небезпека екземи в тому, що на сьогоднішній день повністю позбутися від цієї хвороби майже неможливо. Можна домогтися стабільної тривалої ремісії, проте в будь-який момент, при поєднанні несприятливих внутрішніх і зовнішніх факторів хвороба може повернутися.

Що стосується екземи у дітей, то чим раніше почнеться лікування, тим менше проблем хвороба буде доставляти протягом життя.

Причини розвитку екземи у дітей

Для того, щоб призначити дитині правильне лікування, слід у першу чергу розібратися з причиною екземи. Примітно, що причини розвитку екземи у дітей такі ж, як і у дорослих. Розрізняють внутрішні й зовнішні причини. До внутрішніх належать:

 • Генетична схильність. Хвороба може реалізуватися, якщо кровні родичі дитини схильні до шкірних захворювань.
 • Вірусні та бактеріальні інфекції. Мікроби можуть вплинути вже на стадії внутрішньоутробного розвитку малюка.
 • Дисбактеріоз кишечника. Часто екзема у дітей зустрічається в поєднанні з дисбактеріозом кишечника.
 • Глисти. Гельмінти можуть стати причиною появи шкірних захворювань.
 • Нестача або надлишок вітамінів і мінералів.

До зовнішніх причин розвитку захворювання у дітей належать:

 • Застосування деяких лікарських засобів.
 • Стреси.
 • Алергія. Нерідко екзема проявляється через алергію на тварин, компоненти підгузників, вологих серветок та інших предметів.
 • Неправильне харчування матері-годувальниці.

Як правило, екзема у маленької дитини починається з висипань на обличчі, які в подальшому розростаються на руки, шию і стопи. При цьому шкіра стає грубою і набряклою, виникають пухирі та ерозії.

Лікування екземи у дітей

Лікування екземи у дітей: офіційна медицина

Лікування екземи у дітей зводиться до застосування наступних препаратів:

 • Протимікробні препарати – застосовуються у випадку, якщо хвороба супроводжується бактеріальними або грибковими ураженнями шкіри.
 • Антигістамінні засоби – дозволяють усунути свербіж.
 • Борна кислота. Мокнучі форми дерматиту на пальцях рук лікуються за допомогою холодних компресів з розчином борної кислоти 1%.
 • Кальційвмісні препарати застосовуються, оскільки при екземі у дітей, як правило, знижений рівень кальцію в організмі.
 • Антибіотикотерапія – при гнійничкових ураженнях шкіри.
 • Гормональні препарати використовуються при важких формах екземи на руках.

З обережністю варто поставитися до лікування екземи у немовлят. Терапія повинна передбачати і зміну в раціоні харчування годуючої мами. Крім того, немовлят не можна занадто туго сповивати, в іншому випадку можливе запрівання. Для шкіри корисними будуть повітряні ванни і ополіскування відваром ромашки або череди.

Лікування екземи гомеопатією

Лікування екземи у дітей гомеопатією

Гомеопатія – це різновид альтернативної медицини, що передбачає застосування сильно розведених препаратів, які викликають у людини симптоми захворювання. В даний час гомеопатія заперечується офіційною медициною, оскільки ефективність цього методу не підтверджена жодними науковими дослідженнями. У той же час, гомеопатичні препарати широко продаються в аптеках, і багато лікарів застосовують їх для лікування різних захворювань, в тому числі і екземи.

Якщо говорити про гомеопатичне лікування екземи у дітей, то такою терапією повинен займатися лікар-гомеопат, який має досвід дерматолога або алерголога. Виходячи з отриманих діагностичних даних, лікар-гомеопат призначає дитині в індивідуальному порядку препарати.

В залежності від локалізації висипань та інших симптомів екземи у дітей, лікарі призначають різні гомеопатичні ліки. Конкретний гомеопатичний засіб призначають хворому не тільки виходячи з клінічної картини захворювання, але і в залежності від конституційного типу та інших особливостей організму.

Лікарі-гомеопати запевняють, що гомеопатія може повністю вилікувати екзему у дітей. При цьому гомеопатичні препарати усувають не тільки шкірні висипання, але і супутні захворювання. При лікуванні гомеопатією у хворого підвищується імунітет. Гомеопатія особливо добре лікує мокнучі види дерматитів.

Думка лікарів

Що думають лікарі про гомеопатію при екземі

Незважаючи на офіційне несприйняття гомеопатії традиційною медициною, наші лікарі, темі не менше, використовують гомеопатичні засоби в лікуванні шкірних захворювань, в тому числі і при екземі у дітей. Опитування лікарів на нашому сайті показало, що багато дерматологів широко використовують аптечні гомеопатичні засоби. Як правило, препарати підбирають в індивідуальному порядку, а працюють зазвичай з сотенними і тисячними розведеннями. Фахівці вважають, що справа тут не в ефекті плацебо, а в тому, що гомеопатія дійсно працює в 70-80% випадків.

Один з лікарів, який побажав не називати його імені, розповідає: «Є захворювання, які потрібно лікувати тільки за офіційними протоколами, тоді ніякої гомеопатії. А є захворювання, наприклад, та ж екзема у дітей, де можна користуватися і гомеопатією”.

 • Аргументи за. Якщо з гострими і екстреними випадками гомеопатія безсила, то при хронічних захворюваннях гомеопатичні препарати можуть допомогти. За свідченням лікарів-гомеопатів, які застосовують гомеопатичні засоби у своїй практиці, таке лікування може допомогти при затяжних хронічних патологіях (наприклад, екземі), які протікають періодами загострення і ремісії. Механізм дії гомеопатичних засобів неясний, але, як показує практика, у багатьох випадках при хронічних захворюваннях такі препарати допомагають.
 • Аргументи проти. Медицина керується виключно доказовими фактами. Не існує досліджень, які б підтвердили ефективність гомеопатичних препаратів, тому їх застосування недоцільне. Більш того, в сотенних або тисячних розведеннях у розчинах вже практично не залишається молекул діючих речовин, тому такі “ліки” зовсім не можна назвати препаратами.

В цілому, опитування лікарів показує, що гомеопатичні препарати вони використовують, як правило, в комплексі з традиційними лікарськими засобами для лікування екземи. Як наголошується, в такому випадку ефект від лікування набагато кращий і стабільніший. У той же час, лікарі-гомеопати, навпаки, вважають, що традиційні препарати для лікування екземи (особливо гормональні) істотно погіршують дію гомеопатичних препаратів. В даному випадку залишається тільки довіряти реальному досвіду і конкретним прикладам лікування екземи. В терапії таких складних захворювань лікарям часто доводиться міняти тактику лікування, поки не встановиться позитивна динаміка.