Безуспішно намагаєтеся позбутися від жиру в області живота? Ось 5 можливих причин, через які він не зійде з місця.

Ви п’єте занадто багато алкоголю

Алкоголь не тільки уповільнює здатність печінки розщеплювати жир, але і пригнічує вироблення тестостерону – гормону, який допомагає розщеплювати жир. Алкоголь сприймається організмом як токсин, тому негайно привертає увагу. Коли ви п’єте спиртне, організм зосереджується на його переробці, а не на розщепленні продуктів, що містять вуглеводи і жири. Ці зайві калорії перетворюються і зберігаються у вигляді жиру, що призводить до збільшення талії. Вживання алкоголю також може змусити вас їсти більше. Це пов’язано з тим, що алкоголь збільшує апетит, пригнічуючи лептин – гормон, який змушує мозок перестати бажати їжу. Крім того, алкоголь може порушити сон, що змусить їсти більше калорій.

Читайте також:  Деякі шкідливі звички можуть продовжувати життя людей похилого віку

Ви старієте

У міру того як ви стаєте старше, рівень метаболізму в тілі знижується, а разом з ним і кількість калорій, необхідних для нормального функціонування. У жінок менопауза може призвести до збільшення ваги в області живота. Менопауза уповільнює вироблення гормонів естрогену, прогестерону і тестостерону. Зниження рівня гормонів призводить до скупчення жиру на животі.

Ви робите тільки кардіотренування

Для плоского живота потрібно поєднувати силові і кардиотренировки. Силові тренування збільшують м’язову масу, а більше м’язів означає, що ваше тіло буде спалювати більше калорій. Крім того, потрібно збільшити кількість кардіотренувань – режим високої інтенсивності може привести до втрати більшої кількості жиру на животі. Завдяки високоінтенсивним тренуванням ви спалите більше калорій за менший час.

Читайте також:  105-річний чоловік назвав 2 головні правила для довгого життя

Ви їсте багато напівфабрикатів

Вживання занадто великої кількості оброблених харчових продуктів, таких як білий хліб, крекери, чіпси, солодкі напої і десерти, може перешкодити втрачати жир в області живота. Ці продукти можуть посилити запалення в організмі і сприяти збільшенню талії. Отже, включайте в свій раціон більше натуральних продуктів, таких як фрукти, овочі та цільнозернові. Натуральні продукти багаті антиоксидантами, які мають протизапальні властивості.

Ви відчуваєте стрес

Занадто сильний стрес може ускладнити втрату ваги, особливо в області живота. У стані стресу люди схильні вживати жирну і калорійну їжу. Крім того, стрес також призводить до підвищення рівня кортизолу, відомого як гормон стресу, який сприяє накопиченню жиру, особливо в області живота, як пише The Health Site.

Читайте також:  Деменція виникає рідше: вчені з'ясували, скільки потрібно робити кроків на день