Багато влітку закривають консерви, щоб узимку поласувати смачними помідорами чи огірками. Однак зараз набирають популярність закрутки з низьким вмістом оцту, ось тільки не всі знають, що його кислотність має обов’язково перевищувати 5%, щоб уникнути псування продуктів та різних харчових хвороб, пише Healthnews.

За словами експертів, консервування або заморожування овочів та рослин, які були вирощені на своїй ділянці, підвищують збереження продуктів. При цьому не можна забувати, що консервування потребує суворого дотримання правил, щоб продукти могли зберігатися довгий час.

Якщо концентрація оцтової кислоти становить менше 5%, її не можна використовувати для консервації. Справа в тому, що це може призвести до небезпечного рівня pH і псування продуктів.

Читайте також:  Пластичний хірург розповіла, як можна замінити хірургічне втручання косметологією

Додавання лимонного соку або оцту, кислотність якого перевищує 5%, до помідорів, огірків та інших овочів при консервуванні потрібно підвищення кислотності. Це потрібно робити для того, щоб бактерії, що викликають отруєння ботулізмом, не з’явилися у закатаних банках.

Якщо говорити про помідори, то вони мають значення pH вище 4,6, у зв’язку з чим їх не можна консервувати без оцту, підкреслили експерти.