На перших етапах гіпертонія майже ніяк себе не проявляє, але в разі відсутності лікування вона може призвести до інсульту. Ось чому дуже важливо стежити за своїм харчуванням і уникати небажаних продуктів.

Перероблене м’ясо. Постарайтеся повністю відмовитися від переробленого м’яса, яке містить велику кількість солі. Це м’ясо попередньо коптять, обробляють в грилі і піддають консервації, воно продається у вигляді окостів, ковбаси, сосисок і сардельок. Через дуже високу концентрацію солі, жирів і додаткових консервантів даний продукт харчування небезпечний для здоров’я саме діабетиків.

Заморожена піца. Її також слід уникати всіма силами з-за того, що поєднання сиру, смаженого м’яса, томатного соусу і інших інгредієнтів рясно приправлене сіллю. В одній порції замороженого сиру або м’яса, а також сирної піци може міститися до 700 г натрію, а іноді ще більше.

Томатні продукти. Томати в банках і продукти з них містять багато солі, що шкідливо при гіпертонії. Багато томатні пасти, соуси, а також томатний сік і консервовані помідори теж багаті натрієм. Наприклад, в півчашки класичного томатного соусу маринара – 400 мг натрію.

Консерви. При консервації потрібна велика кількість солі, яка захищає їжу від зіпсованості і дозволяє їй зберігатися довго. Це корисно для їжі, але не для людини, що має підвищений артеріальний тиск. Саме тому так улюблений багатьма українцями солоний огірочок – не найкраща ідея при гіпертонії.

Куряча шкіра і упаковані готові страви. Трансжири природним чином в невеликих кількостях зустрічаються в жирних видах м’яса на зразок курячої шкіри, а також в упакованих продуктах харчування. Трансжири виникають в процесі гідрогенізації, коли рідка олія насичується повітрям для створення твердого масла. Трансжири послаблюють серце, їх потрібно уникати, якщо ви хочете тримати артеріальний тиск під контролем.

Джерело: LHealth.info