Взимку вживання цих продуктів ефективно допомагає підтримувати здорову активність імунітету, заявили фахівці. Вони порадили включити в раціон прості, але важливі для здоров’я продукти.

Вода. У багатьох людей взимку споживання води знижується. Даремно! Вода важлива для кровообігу і оновлення клітин, до того ж достатню кількість води необхідно пити для підтримки активного обміну речовин і своєчасного виведення токсинів з організму, пояснили вчені.

Мед. Цей продукт важливий як натуральне джерело антиоксидантів. Мед є ефективним антисептиком, дуже корисний при лікуванні запальних захворювань слизової оболонки рота, наприклад, ангіні. До того ж мед допомагає від втоми, так як дає організму додаткову енергію, якої не вистачає взимку.

Кефір. Взимку це один з найбільш корисних доступних продуктів. Будучи живим продуктом, кефір містить молочнокислі та біфідобактерії, які пригнічують розвиток хвороботворних і гнильних мікроорганізмів. Кефір важливий для імунітету: він покращує стан мікрофлори кишечника, містить пробіотики, що сприяють зменшенню симптомів інфекційних хвороб.

Квашена капуста. Дослідження показують, що квашена капуста покращує стан мікрофлори кишечника ефективніше, ніж препарати, що містять корисні бактерії. У цьому продукті міститься багато аскорбінової кислоти, важливої для підтримки імунітету. Квашена капуста забезпечує потребу у вітамінізації організму, знижує холестерин в судинах.

Цитрусові. Відмітна особливість цитрусових – здатність зберігати оптимальний рівень вітаміну С до самої весни за рахунок щільної непроникної шкірки. Крім вітаміну С, у всіх цитрусових містяться фолієва кислота, необхідна для нормальної роботи нервової і репродуктивної систем людського організму, а також антиоксиданти біофлавоноїди, які борються в організмі з запаленням, і калію, який допомагає знижувати кров’яний тиск і захищає від гіпертонії.

Часник. Ще один важливий продукт взимку. Дуже корисний для кровоносної системи: завдяки часнику кров стає рідшою, що знижує ймовірність утворення тромбів. Дослідженнями підтверджено, що часник має численні антибактеріальні властивості, його компонент аліцин є природним антибіотиком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 ПРОДУКТІВ, ЯКІ ПОТРІБНО ЇСТИ ЩОДНЯ