Здоровий спосіб життя може значно знизити ризик серцевого нападу. Центральну роль відіграє харчування. Медики радять включити в свій раціон прості і доступні продукти.

Капуста. Капуста багата мінералами і вітаміном К, який покращує судинну функцію.

Цільне зерно. Харчова клітковина знижує небажаний холестерин ЛПНЩ, що робить судини більш еластичними. Три порції цільнозернових продуктів в день можуть знизити серцевий ризик на 22%.

Бобові. Квасоля, горох і сочевиця надають позитивний вплив на рівень холестерину і показники кров’яного тиску, захищають від розвитку запальних процесів. Чотири порції бобових на тиждень знижують ризик серцево-судинних захворювань на 14%.

Помідор. Рослинна речовина лікопін, що міститься в помідорах, має антиоксидантну дію, що бореться з прихованими запальними процесами в організмі. Споживання лікопіну сприяє хорошому холестерину ЛПВЩ і знижує ризик серцевих захворювань.

Часник. Є потужним захисником серця. Його активний інгредієнт аліцин знижує рівень холестерину, запобігає утворенню тромбів і знижує артеріальний тиск практично на рівні звичайних препаратів.

Зелений чай. Зелений чай запобігає утворенню судинних відкладень і знижує артеріальний тиск.

Гарбуз. Цей овоч є джерелом заліза, солей калію і магнію, які необхідні для підтримки нормальної роботи міокарда. У гарбузового соку є жовчогінна дія, яка допомагає організму позбутися набряків. Набряклість – це завжди додаткове навантаження на серце.

Джерело: МедікФорум