Діабет – це захворювання, що змінює життя, яке зазвичай зберігається на все життя, через яке рівень цукру в крові стає занадто високим.

“Діабет 2-го типу зустрічається набагато частіше, ніж 1-го типу – на його частку припадає близько 90 відсотків випадків. Зазвичай це викликано такими факторами, як надмірна вага і недостатнє фізичне навантаження, хоча це також може бути спадковим”, – говорить лікар.

Точно не відомо, що викликає діабет 1 типу, але він виникає, коли імунна система організму атакує та руйнує клітини, що виробляють інсулін. Якщо у вас діабет, важливо, щоб вам поставили діагноз якнайшвидше, щоб ви могли отримати необхідне лікування і запобігти погіршенню стану.

Як і в інших захворюваннях, деякі симптоми діабету більш відомі, ніж інші.

Лікарка розповіла про ознаки діабету, яких слід побоюватися. Вона пояснила, що ранні симптоми діабету, на які слід звернути увагу, включають: підвищену частоту сечовипускання (велике сечовипускання), особливо вночі, підвищену спрагу, втрату ваги (без зусиль) та почуття більшого голоду, ніж зазвичай.

Лікар також перерахувала «очевидні» ознаки, такі як втома, рани, що повільно гояться, або порізи, а також оніміння або поколювання рук або ніг.

Вона поділилася сімома «менш відомими» ознаками:

  • Збільшення грибкових інфекцій/інфекцій сечовивідних шляхів.
  • Перепади настрою
  • Суха шкіра/зміни шкіри
  • Фруктове дихання
  • Затуманювання зору (діабетична ретинопатія)
  • Еректильна дисфункція
  • Захворювання ясен та погане здоров’я порожнини рота.

Чи варто одразу звертатися за медичною допомогою?

Лікар рекомендував при першій же нагоді звернутися до терапевта, якщо ви помітите будь-які ознаки.

Це важливо, оскільки симптоми діабету іноді можуть досить швидко перерости в невідкладну медичну допомогу. Цукор у крові може або впасти надто низько, викликаючи гіпоглікемію, або стати надто високим, викликаючи ДКА (діабетичний кетоацидоз). Якщо не лікувати цих надзвичайних ситуацій, вони можуть призвести до смерті».

У будь-якому випадку важливо якнайшвидше регулювати рівень цукру та стабілізувати інсулін, розробивши план діагностики та лікування. Якщо у вас виникнуть якісь із згаданих симптомів, вам необхідно звернутися до лікаря та виміряти рівень цукру в крові, щоб перевірити наявність діабету.

Залежно від типу діабету симптоми можуть виявлятися швидко чи повільно.

Діабет 1 типу може розвиватися швидко, протягом тижнів чи навіть днів. Втрата ваги часто зустрічається у людей із діабетом 1 типу, коли він вперше розвивається і до початку лікування, але рідше зустрічається у людей із діабетом 2 типу.