Якщо алкогольні напої ви вживаєте тільки по святах, то вам не загрожують проблеми, пов’язані зі зловживанням спиртним. Але якщо ви робите з завидною регулярністю, то рано чи пізно в організмі почнуться збої. Ось, що з вами трапиться, якщо ви відмовите собі в спиртному.

Зниження ваги, нормалізація цукру і холестерину

Зниження ваги – дуже приємний побічний ефект від відмови від алкоголю. При відмові від вживання спиртних напоїв контролювати свою вагу буде набагато легше.

Ви про це не знаєте, але надмірне вживання алкоголю може бути основною причиною вашої повноти. По-перше, деякі спиртні напої (наприклад, пиво, солодке вино) досить калорійні. По-друге, разом з алкогольними напоями ми, як правило, вживаємо велику кількість нездорової калорійної їжі. А в третіх, при вживанні алкоголю організм займається нейтралізацією токсинів, і на переробку їжі у неї залишається менше сил. Це призводить до нагромадження жирової тканини.

Читайте також:  5 способів прискорити метаболізм при схудненні

Враховуючи вищезазначені обставини, при відмові від алкогольних напоїв ви нормалізуете і рівень холестерину, а також знизите ризики розвитку цукрового діабету. У той же час, як показують дослідження, алкоголь в малих дозах (150 мл сухого вина в день) сприяє зниженню холестерину і поліпшення обмінних процесів. Тут головне не зловживати.

Україна: вживання спиртних напоїв

Поліпшення роботи мозку при відмові від алкоголю

З одного боку алкоголь робить нас сонними… Але це величезна помилка покладатися на келих вина або чарку коньяку як на снодійне. Дійсно, після вживання спиртного ви можете заснути, але це буде неспокійний сон. Ваш мозок не зможе належним чином відпочити. У підсумку, ранок буде важким, а запасу енергії не буде ніякого. До того ж, алкоголь діє і як сечогінне, тому як слід відпочити вночі точно не вийде.

Читайте також:  Стоматолог розповів, як позбутися кровоточивості ясен

Порушення графіка сну, збій в роботі внутрішнього годинника організму і відсутність повноцінного відпочинку негативно впливає на нашу розумову діяльність. Через це ми не в змозі сфокусуватися і запам’ятовувати інформацію, що особливо шкідливо для людей, що займаються розумовою діяльністю і відповідальними заняттями, що вимагають високої концентрації уваги.

Поліпшення зовнішнього вигляду

Більшою мірою це стосується чоловіків, які займаються спортом. Якщо ви ходите в спортзал, але в той же час не проти прикластися до спиртного, то ефекту від тренувань практично не буде. Так, алкоголь істотно уповільнює ріст м’язів, оскільки він перешкоджає синтезу білка і продукції гормону росту – ключового компоненту в системі відновлення м’язових тканин. До того ж, у любителів спиртного значно посилюються болі після тренувань.

Читайте також:  Які проблеми з очима може викликати сонце

Що стосується представниць прекрасної статі, то їм варто знати, що алкоголь – це найлютіший ворог вашої шкіри. Спиртне володіє вираженим сечогінним ефектом, позбавляючи шкіру вологи, що прискорює процес утворення зморшок. Крім того, алкоголь погіршує засвоєння вітаміну А і С, які відіграють важливу роль у підтриманні здорового вигляду шкіри.

Джерело: Likar.info