У представленні багатьох серцеві напади супроводжуються болем у грудях або дискомфортом в лівій руці. Однак це не завжди відповідає дійсності.

Дослідження показали, що не тільки ці симптоми не є відмінними для всіх пацієнтів. При цьому жінки і чоловіки можуть по-різному відчувати Серцевий Напад.

Важливе дослідження серцевих нападів у жінок, проведене американською кардіологічною Асоціацією (AHA), показало, що у 95 відсотків з них за місяць до події з’являються нові симптоми, при цьому у 71 відсотка є схожа ознака. Йдеться про нез’ясовну втому.

AHA провела опитування понад 500 жінок, які пережили серцеві напади, результати якого були опубліковані в журналі Circulation. Серед 95 відсотків учасників, які помітили якісь зміни в організмі за місяць до серцевого події, найбільш поширеною була незрозуміла втома.

Читайте також:  Що потрібно робити щоранку, щоб краще спати вночі: 6 простих звичок

Кардіолог Леслі Чо пояснює, що якщо втома з’явилася недавно або стала дуже сильною, варто враховувати ймовірність серцевого нападу. Особливо якщо вона виникає після найпростіших дій, на зразок застеляння ліжку.