Собаки – розумні і добрі тварини, от тільки не всі вміють з ними звертатися. Не дражніть собак, не намагайтеся потрапити на їх територію, не переслідуйте, не кричіть, не чіпайте їх їжу і цуценят, і не бігайте поруч з ними. Тварини розцінять це як агресію і будуть захищатися. Ну а якщо собака вже на вас напала, в точності дотримуйтесь наших інструкцій:

Ситуація 1: Ви грали з собакою, і вона прихопила вас зубами. Крові немає, але ви весь в слюнях

Не переживайте, ви нічим не заразитеся. Тут же ретельно помийте руки з милом і виперіть одяг, якщо слина могла на неї потрапити. Ні в якому разі не чіпайте обличчя, рани, подряпини і слизові.

Читайте також:  Що подарувати друзям на Новий рік, якщо у них все є
Ситуація 2: Вас вкусила ваша собака, і ви впевнені, що вона повністю здорова

Рана

 1. Ретельно вимийте і продезінфікуйте рану, а потім прикрийте чистою пов’язкою. Якщо через 15 хвилин кровотеча не припиниться, викликайте швидку.
 2. Відправляйтеся в найближчий травмпункт в будь-який час доби. Тільки лікар зможе правильно оцінити ризики і призначити лікування. Захопіть свої медичні документи або хоча б розкажіть усно, які щеплення і коли робили.
 3. Спостерігайте за раною: якщо з’явився гній, шкіра навколо неї почервоніла, підвищилася температура тіла або суглоб став погано рухатися, потрібно здатися хірургові.
Ситуація 3: Вас вкусила чужа собака. Або облизала, і її слина потрапила вам в рот, на слизову або на рану.

Собака

 1. Попросіть у власника показати ветеринарний паспорт. Там повинна стояти відмітка про те, що собаці протягом останнього року робили щеплення від сказу.
 2. Якщо щеплення немає, запропонуйте власнику перевірити собаку на сказ у ветеринара. Карантин триває 10 днів: якщо протягом цього часу з твариною все буде в порядку, вам зроблять менше щеплень.
  Якщо собака виявилася скаженою, вам доведеться протягом 3 місяців зробити 5-6 уколів. Пропускати і ігнорувати рекомендації лікаря не можна, інакше вакцина не спрацює.
 3. Якщо господар відмовляється співпрацювати, поясніть йому, що травмпункт передає повідомлення про напади собак в центр епідеміології, ветеринарну службу і поліцію.
  Коли тварина кусає людей на вулиці, це вважається порушенням правил утримання домашніх тварин і карається штрафом у розмірі від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 4. Повторіть всі пункти із ситуації 2.
Читайте також:  Що подарувати друзям на Новий рік, якщо у них все є
Ситуація 4: Вас вкусила бродяча собака.

бродяча собака

 1. Запам’ятайте наступну інформацію: як виглядає тварина, як себе веде, чи є у неї ознаки хвороби, чи є на ній нашийник, чому і де вона вас вкусила.
 2. Якщо пошкодження не сильні, обробіть рану. Укуси безпритульних тварин – найнебезпечніші, тому мити потрібно інтенсивно, протягом 10 хвилин. Глибокі рани можна промити струменем мильної води за допомогою шприца. Потім негайно звертайтеся до травмпункту.
 3. Якщо рани серйозні, відразу викликайте швидку.
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News