Собаки – розумні і добрі тварини, от тільки не всі вміють з ними звертатися. Не дражніть собак, не намагайтеся потрапити на їх територію, не переслідуйте, не кричіть, не чіпайте їх їжу і цуценят, і не бігайте поруч з ними. Тварини розцінять це як агресію і будуть захищатися. Ну а якщо собака вже на вас напала, в точності дотримуйтесь наших інструкцій:

Ситуація 1: Ви грали з собакою, і вона прихопила вас зубами. Крові немає, але ви весь в слюнях

Не переживайте, ви нічим не заразитеся. Тут же ретельно помийте руки з милом і виперіть одяг, якщо слина могла на неї потрапити. Ні в якому разі не чіпайте обличчя, рани, подряпини і слизові.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Ситуація 2: Вас вкусила ваша собака, і ви впевнені, що вона повністю здорова

Рана

 1. Ретельно вимийте і продезінфікуйте рану, а потім прикрийте чистою пов’язкою. Якщо через 15 хвилин кровотеча не припиниться, викликайте швидку.
 2. Відправляйтеся в найближчий травмпункт в будь-який час доби. Тільки лікар зможе правильно оцінити ризики і призначити лікування. Захопіть свої медичні документи або хоча б розкажіть усно, які щеплення і коли робили.
 3. Спостерігайте за раною: якщо з’явився гній, шкіра навколо неї почервоніла, підвищилася температура тіла або суглоб став погано рухатися, потрібно здатися хірургові.
Ситуація 3: Вас вкусила чужа собака. Або облизала, і її слина потрапила вам в рот, на слизову або на рану.

Собака

 1. Попросіть у власника показати ветеринарний паспорт. Там повинна стояти відмітка про те, що собаці протягом останнього року робили щеплення від сказу.
 2. Якщо щеплення немає, запропонуйте власнику перевірити собаку на сказ у ветеринара. Карантин триває 10 днів: якщо протягом цього часу з твариною все буде в порядку, вам зроблять менше щеплень.
  Якщо собака виявилася скаженою, вам доведеться протягом 3 місяців зробити 5-6 уколів. Пропускати і ігнорувати рекомендації лікаря не можна, інакше вакцина не спрацює.
 3. Якщо господар відмовляється співпрацювати, поясніть йому, що травмпункт передає повідомлення про напади собак в центр епідеміології, ветеринарну службу і поліцію.
  Коли тварина кусає людей на вулиці, це вважається порушенням правил утримання домашніх тварин і карається штрафом у розмірі від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 4. Повторіть всі пункти із ситуації 2.
Читайте також:  Чому важливі сушильні камери для обробки деревини?
Ситуація 4: Вас вкусила бродяча собака.

бродяча собака

 1. Запам’ятайте наступну інформацію: як виглядає тварина, як себе веде, чи є у неї ознаки хвороби, чи є на ній нашийник, чому і де вона вас вкусила.
 2. Якщо пошкодження не сильні, обробіть рану. Укуси безпритульних тварин – найнебезпечніші, тому мити потрібно інтенсивно, протягом 10 хвилин. Глибокі рани можна промити струменем мильної води за допомогою шприца. Потім негайно звертайтеся до травмпункту.
 3. Якщо рани серйозні, відразу викликайте швидку.