При інсульті нервові клітини перестають забезпечуватися киснем через заблокованого або лопнув кровоносної судини, але ще до того, як станеться катастрофа, організм подасть попереджувальні знаки. Ми склали перелік таких сигналів організму про інсульт.

При інсульті – якщо його симптоми розпізнаються рано і своєчасно виявляється лікарська допомога, можна запобігти найбільш важкі і драматичні наслідки. На певні симптоми важливо звертати підвищену увагу.

Запаморочення і головний біль. Через нестачу кисню в мозку у людини може виникати запаморочення, і воно буває передвісником апоплексії. У вигляді симптому гострого стану проявляється раптова незвично сильний головний біль.

Відвисаючий куточок рота. Інсульт зазвичай відбувається тільки в одній половині мозку. При цьому порушення виникають в руховій системі протилежної половини тіла. Наприклад, один кут рота може рухатися нормально, а інший буде млявим, безвольним.

Втрата сили. Вона відбувається в половині тіла, протилежній тій половині мозку, в якій розвиваються несприятливі процеси. Потиски лівою і правою руками будуть відрізнятися по силі.

Кривий язик. При порушеннях рухових функцій, що викликаються процесами інсульту, людина не може, висунувши мову, утримувати його прямо-виникає перекіс.

Порушення мови. Якщо людина стикається з тим, що під час промови вона не може підібрати потрібного слова, це може раннім знаком майбутнього інсульту. Також його сигналами можуть бути невиразна вимова, розпливчастість звуків, що пов’язано з втратою м’язової сили органів рота.

Геміплегія. В одній половині тіла може виникати втрата м’язової сили, і часто постраждалі компенсують це більш активним використанням здорової половини тіла. Це повинні помічати родичі.

Порушення слуху. Погіршення слуху є природним віковим процесом, але попереджувальним сигналом інсульту є його мимовільне дуже значне падіння. Крім того, на близькість інсульту може вказувати підвищена чутливість до шуму.

Різниця зіниці. Підвищений внутрішньочерепний тиск в ураженій півкулі механічно стимулює область регуляції ширини зіниці. Зіниця більше не може реагувати на світло і відрізняється за розміром від здорової сторони.

Безпам’ятство. Недостатнє постачання мозку киснем призводить до повільного погіршення когнітивної функції. Проблеми з пам’яттю або різке зниження інтелектуальних здібностей може сигналізувати про високий ризик розвитку інсульту.

Джерело: МедікФорум