Два головних б’юті-продукти весни 2020 насправді дуже різні.

Ми всі вже знаємо, що в боротьбі з коронавірусом головне — чисті руки. У багатьох містах вже пропали з продажу антисептики і багато хто намагається зробити їх своїми руками… При цьому мило, в тому числі і рідке, нікуди не зникло, купити його легко, а коштує воно дешевше. Чи мають рацію ті, хто віддає перевагу атисептикам милу?

Антисептик чи мило?

“Антисептик для рук зручно використовувати в дорозі – вийшовши з автобуса або магазину обробіть руки, це знизить ймовірність передачі вірусів», — говорить Неха Нанда з відділу профілактики інфекцій Університету Південної Каліфорнії.

Нью-йоркський терапевт Нікет Сонпал, додає, що дезінфікуючі засоби для рук ефективні для нейтралізації багатьох мікробів, вірусів і бактерій — але не всіх. “Дезінфікуючі засоби для рук активні проти всіх типів вірусів, крім норовірусу, який викликає певний тип діареї”, – пояснює Лінда Анегава, Гавайський терапевт з PlushCare. Тому вони не є ідеальним профілактичним засобом.

Читайте також:  Секрети харчування для збереження молодості

А Афанасіос Мелісіотіс, лікар з Пенсільванського університету, каже, що антисептики — це безумовно зручно, але вони не такі ефективні, як мило.

Як правильно мити руки інструкція

Чому лікарі вважають за краще мило?

Хоча багато підприємств тримають великі пляшки антисептиків в туалетах, пропонуючи їх як альтернативу милу, використовувати їх потрібно тільки якщо в будівлі відключили воду. Золотим стандартом гігієни рук є … їх правильне миття.

“Дезінфікуючий засіб для рук може вбивати віруси і деякі бактерії, але не так ефективно, як мило і вода, — говорить Мелісіотіс. – Але найголовніше, антисептик не видаляє бруд. А ось мило видаляє, а ще воно вбиває мікроби, пов’язує їх і допомагає змити їх разом з водою з шкіри в каналізацію”.

Читайте також:  Шість ключових способів значно знизити шанси на серцевий напад

Причому такі супервластивості – у всіх видів мила, а не тільки у антибактеріального. “Згідно з дослідженнями, немає ніякої додаткової користі від використання антибактеріального мила в порівнянні зі звичайним”, – говорить Сонпал.

Які антисептики найкращі – якщо води і мила немає під рукою?

Якщо ваш єдиний варіант – антисептик, переконайтеся, що він дійсно хороший. Як? Прочитайте список інгредієнтів. Дезінфікуючі засоби для рук повинні містити від 60% спирту, до 95% етанолу або ізопропанолу.

Уникайте не містять спирту антисептиків, оскільки про них не так багато даних, і вони можуть відрізнятися по ефективності.

Анегава радить не купувати антисептики, в складі яких є триклозан. Вважається, що цей конкретний антибактеріальний агент може знизити ефективність дезінфікуючого засобу для рук і навіть може сприяти бактеріальній резистентності.

Як проводити гігієнічну антисептику рук

Мийдодир? Чи спокійніше?

Незалежно від того, використовуєте ви мило або антисептик, необхідно дотримуватися правильної технології миття рук. Кожен експерт, з яким ми говорили, наполягав на тому, щоб мити руки з милом потрібно принаймні 20 секунд.

Читайте також:  Заняття спортом тільки у вихідні теж можуть покращувати здоров'я

А правила використання антисептика ще більш суворі. «Ми за триступеневий метод: нанесіть дезінфікуючий засіб рясно, розітріть його долонями так, щоб речовина покрило 100% поверхні кистей, тріть до тих пір, поки руки не висохнуть», — пояснює Анегава.

Згідно з інструкцією ВООЗ, використовуючи антисептик, необхідно терти праву долоню об тильну сторону лівої руки переплетеними пальцями (і навпаки), терти долоню до долоні зі сплетеними пальцями і терти тильну сторону пальців до протилежних долонь зі зчепленими пальцями.

Антисептики на основі спирту ефективно руйнують мікроби тільки якщо ви тримаєте його на руках близько 20 секунд. Якщо ви використовуєте лише трохи засобу і руки висихають за 5-10 секунд, то цього недостатньо.

Джерело: Allure