Ягоди є неймовірним джерелом цінних речовин і вітамінів. Здавалося б, звичайні літні продукти, а насправді вкрай смачні і корисні. Розповідаємо, що ягоди роблять для вашого здоров’я.

Вишня, черешня

Величезна кількість антоціанів – ось основна користь для здоров’я даних ягідок. Завдяки їм плоди знаходять насичені кольори і свої якості. Причому кисла вишня корисніша за черешню за рахунок більшого числа компонентів. Вона захистить серце, судини, стане відмінним профілактичним засобом від розвитку діабету, зростання пухлин, ожиріння. Знижує запальні процеси в суглобах при артриті, подагрі. Також в даному сорті багато мелатоніну, тому поїдання вишні дозволить привести в норму сон.

Малина

Велика кількість еллагінової кислоти допомагає в профілактиці раку. Такі висновки зробили вчені. Також вона має противірусні властивості. Її нерідко їдять при застуді та інших респіраторних захворюваннях саме з цієї причини, включаючи жарознижуючі характеристики. Допоможе позбутися від поганих симптомів і наявність в машині вітамінів В1, В2, С, пектину.

Полуниця

Улюблениця багатьох в літній сезон б’є рекорди продажів на ринках. І не дарма-відомі її корисні властивості багатьом. Поїдаючи полуницю, можна знизити ризик розвитку гіпертонії, допомагає знизити прояви раку стравоходу. Наявність еллагінової кислоти забезпечує протиракові властивості. У тому числі забезпечується захист від різних вірусів. А також ягода знижує рівень “поганого” холестерину в крові.

Порічка

Різноманітність видів даної ягоди вражає, і це круто, що у людей є вибір, що є! А смородина вважається однією з найкорисніших ягід в світі. Вітаміни В1, В2, антиоксиданти, антоціани – знайомий список, який вказує на корисні властивості. Завдяки смородині запобігається розвиток інфекцій сечовивідних шляхів, зберігається пам’ять в літньому віці, виникає перешкоджання старінню.

Чорниця

Одна з найкорисніших ягід. Відомі її протиракові властивості, допомога людям з серцево-судинними захворюваннями. Очевидна користь для зорової системи. Також в складі є речовина, схоже за складом до фібратів — ліків, що знижує поганий холестерин, підвищує хороший.

Джерело: МедікФорум