Поліпшення мікробіоти чи мікробіома кишечника пов’язане зі зростанням кількості корисних бактерій у травному тракті.

Вивченням того, які продукти сприяють розвитку здорової бактеріальної флори в кишечнику, займалися науковці, які представляють Пенсільванський університет. Вченими було проведено два дослідження. Отримані дані опублікували журнали Clinical Nutrition та The Journal of Nutrition.

Одне дослідження показало, що такий продукт як арахіс корисний для оздоровлення кишечника, коли використовується як перекус. Люди, які взяли участь в експерименті вчених, щодня з’їдали невелику жменю арахісу (28 грамів).

Контрольна група піддослідних перекушувала сиром та крекерами. У двох групах вчені аналізували, як ці продукти впливають на кишкові бактерії, які відповідають за реакції імунної системи, а також метаболічні процеси в печінці. Експеримент тривав шість тижнів.

“Учасники, які їли арахіс, мали підвищену кількість корисних кишкових бактерій”, – заявили автори проекту.

Стан кишкової мікробіоти вважається одним із найважливіших показників здоров’я. Від того, наскільки збалансованим є бактеріальний склад травного тракту, залежить ефективність імунної системи, схильність до запалення і раку, вага, стан психіки.

Вчені констатували, що склад кишкової мікрофлори покращується також завдяки споживанню трав та спецій: кориці, імбиру, кмину, куркуми, розмарину, орегано, базиліку, чебрецю. Зазначається, що при їх додаванні до раціону зростає кількість різноманітних дружніх організму кишкових бактерій.