На користь кави говорять численні дослідження. У невеликих кількостях цей напій здатний надавати позитивний вплив на деякі органи і системи людського організму.

По всьому світу люди п’ють каву вранці для того, щоб прогнати сон і зарядитися енергією. Однак деяким цей напій протипоказаний, а комусь він просто не подобається. В такому випадку можна спробувати кілька альтернативних варіантів.

Матча

Це японський зелений чай, розтертий в порошок. В одній чашці цього напою знаходиться стільки ж кофеїну, скільки і в каві. Зелений напій має солодкий присмак з легкою гіркуватістю. Правильна обробка листя чай дозволяє максимально зберегти корисні для організму вітаміни і мікроелементи. Згідно з роботою, опублікованою в журналі Molecules, оздоровчі властивості матчу пояснюються високим вмістом антиоксидантних і протизапальних речовин. Заварювати чай потрібно гарячою водою, але не окропом, пише Usa.One.

Цикорій

Є популярним замінником кави. Крім бадьорості, цей напій позитивно впливає на фігуру. Він не містить калорій, добре засвоюється організмом і пригнічує апетит. У цикорії немає кофеїну, при цьому він надає бадьорить вплив на організм. За даними дослідження, цикорій має протизапальні, детоксикуючі, очищаючі кров і антиоксидантні властивості. Він також сприяє розвитку і підтримці нормальної мікробіоти кишечника.

Кероб

Це висушена м’якоть плодів ріжкового дерева, які практично на 40% складаються з вуглеводів. Приготовані з кероба на молоці напій схожий на какао, але він більш солодкий. Можна не додавати в нього цукор, щоб отримати дієтичний варіант. Велика кількість вітаміну A забезпечує приплив енергії. Також кероб може надавати гастрозахисну дію.

Масала

Напій родом з Індії. Він готується на чорному чаї з додаванням молока і сумішшю таких спецій, як кориця, гвоздика, фенхель і кардамон. Також в напій можна додати мигдаль, мускатний горіх і корінь солодки. Цей чай також дарує заряд бадьорості на весь день. Крім того, він робить позитивний вплив на травну систему і допомагає захищати організм від вірусів.