У працюючих чоловіків, які отримують високу зарплату, більша ймовірність розвитку високого кров’яного тиску. До такого висновку прийшло Європейське товариство кардіологів.

“Чоловіки з більш високими доходами повинні поліпшити свій спосіб життя, щоб запобігти високому кров’яному тиску”, – розповідає автор дослідження доктор Сінго Янагія з вищої медичної школи Університету Хоккайдо, Японія. “Мова йде про здорове харчування, фізичні вправи і контроль ваги. Вживання алкоголю має бути помірним”.

Дане дослідження перевіряло взаємозв’язок між доходом і високим кров’яним тиском у японських працівників. У 2012 році на 12 робочих місцях було зареєстровано 4,3 тис.співробітників (співвідношення чоловіків і жінок 3 до 1) з нормальним артеріальним тиском, що працюють в денний час.

Читайте також:  Медики розповіли, про які хвороби сигналізують біль у грудях та області серця

Робітники були розділені на чотири групи відповідно до доходу домогосподарства: менше 5 мільйонів, від 5 до 7,9 млн, від 8 до 9,9 млн, 10 млн і більше японських ієн на рік. Спостереження тривало протягом двох років.

У порівнянні з чоловіками в групі з найнижчим доходом, у чоловіків в групі з найвищим доходом ймовірність підвищеного тиску була майже в два рази більше. Чоловіки в групах від 5 до 7,9 млн і від 8 до 9,9 млн мали на 50% вищий ризик розвитку гіпертонії в порівнянні з чоловіками з найнижчими доходами, хоча позитивний зв’язок не досяг статистичної значущості в групі від 8 до 9,9 млн. Що цікаво, жінки з найвищими доходами мали менший ризик розвитку гіпертонії.

Читайте також:  Кому не слід пити зелений чай?