Якщо вас чекає важлива зустріч по роботі, то спробуйте подихати кави. Вчені з’ясували, що навіть запах цього напою позитивно впливає на роботу мозку.

Запах кави може допомогти вашому мозку працювати краще, навіть якщо ви і не п’єте її, як показало дослідження. Люди, які находилися в кімнаті з сильним кавовим ароматом краще виконували тести, що оцінюють роботу їх мозку, ніж ті, хто знаходився в приміщенні з нейтральним запахом. Виявилося, що по швидкості реакції люди з першої кімнати демонстрували такі ж результати, як і ті, кому давали випити кави перед проведенням тестів. Нагадуємо, що вчені вже зв’язали вживання кави зі зниженням ризику хвороб серця, прискоренням метаболізму і зменшенням ймовірності передчасної смерті. І ось тепер встановлено, що цей напій допомагає навіть у тому випадку, якщо його взагалі не п’ють.

Читайте також:  Що буде з організмом, якщо їсти гречку щодня?

Люди не тільки краще справляються з інтелектуальними тестами при одному лише запах кави, але і самі бывют впевнені в цьому, як показали спостереження. А віра у власні інтелектуальні сили може бути основною причиною того, чому інтелект людини починає працювати краще. Запах кави виробляє майже такий же ефект, як і сам кофеїн, який стимулює мозок. Дослідники вважають, що отримані ними дані можуть використовувати роботодавці, які забезпечать кавовий запах у приміщеннях з співробітниками, що займаються інтелектуальною працею.

Свої висновки вчені з Stevens Institute of Technology в Нью-Джерсі отримали на основі тестів з участю студентів бізнес-факультету, які складали іспити з алгебри. Найцікавішим був саме той факт, що молоді люди відповідали ствердно на питання про те, чи вважають вони запах кави чинником посилення їх інтелекту. При цьому здатність цього запаху чинити який-небудь дійсно хімічний ефект на мозок, як це відбувається з кофеїном, доведена не була.

Читайте також:  Сучасні фрукти та овочі визнані менш поживними

Джерело: МедікФорум