Фрукти і ягоди є хорошими джерелами клітковини та інших корисних речовин. У них є вітамін С та інші вітаміни, А також різні мінеральні речовини. Багато з плодів доступні і взимку в свіжому, сушеному або замороженому вигляді. Останній варіант дуже зручний не в сезон.

Експерти Гарвардської медичної школи (Harvard Medical School) розповіли, які важливі речовини ми можемо отримати з різних фруктів і ягід в будь-який час року:

  • калій (відповідає за водно-електролітний баланс, підтримання нормального артеріального тиску) – шукайте його в апельсинах, малині, бананах, вишні, гранатах, дині, авокадо;
  • залізо (дуже важливо для утворення еритроцитів-червоних кров’яних клітин, а також зростання головного мозку у дітей) – його простим і доступним джерелом можуть стати курага і родзинки, доступні і взимку;
  • вітамін С (необхідний для підтримки здорової імунної системи, діє як антиоксидант) – шукайте його в цитрусових, полуниці, ківі;
  • фолати (потрібні для синтезу ДНК, утворення еритроцитів, особливо важливі при вагітності для нормального розвитку нервової трубки у плода) – їх джерелом можуть стати апельсини, манго або авокадо.

Також деякі фрукти і ягоди багаті флавоноїдами. Це велика група сполук, частина з яких є потужними антиоксидантами, що захищають клітини від окисного пошкодження і здатними знизити ризик деяких захворювань, включаючи серцево-судинні і діабет. Зокрема, цитрусові багаті флавоноїдами класу флаванонів, а ожина, чорниця, журавлина і вишня – флавоноїдами класу антоціанів.

Але, як відзначають експерти, немає жодного фрукта, в якому є всі необхідні поживні речовини, тому раціон повинен бути різноманітним. Найпростіший варіант забезпечити себе оптимальною кількістю корисних речовин – щодня вживати фрукти і ягоди різних кольорів (в них, в тому числі, різні антиоксиданти).

Однак фахівці радять проявляти помірність з сухофруктами. Навіть якщо в ті не доданий цукор, в них багато вуглеводів, і їх дуже легко з’їсти багато за один присід, тим самим значно перевищивши калорійність добового раціону.