З такою думкою виступила відома в США натуропат Ліза Гай. За словами експерта, часте вживання чаю шкодить, а не допомагає людям.

Ліза Гай зазначила, що питання корисності чаю часто досліджувалося наукою, але отримані вченими результати завжди були суперечливими. Мало хто знає, що існують захворювання і проблеми, які з’являються при вживанні чаю, сказала фахівець.

Так, за її словами, чай небажаний в раціоні людей з анемією: регулярне вживання чаю сприяє зниженню здатності організму поглинати залізно з продуктів. Так само небезпечний чай і при вагітності – у любительок чаю можуть виникати проблеми з викиднями або з фертильністю.

Шкідливий гарячий чай. Його пиття подразнює слизову, підвищуючи тим самим ймовірність виникнення раку стравоходу, – в цьому плані небезпека чаю порівнянна з курінням і алкоголізмом. У свою чергу дослідження, яке проводилося в Університеті Мічигану, показало, що у шанувальників чаювань підвищується крихкість кісток, виникає ризик ослаблення і навіть випадання зубів.

«Більшість хвороб викликаються хімікатами, які вивільняються в гарячій воді з чайного листя промислового виробництва і чайних пакетиків», – зауважила лікар.

Джерело: МедікФорум