Вчені з Японії встановили, що збільшити тривалість життя можна за допомогою напоїв, які входять в щоденний раціон кожної людини. Раніше дослідники вже пов’язували їх з різними перевагами для здоров’я, але тепер з’ясувалося, що разом вони можуть стати по-справжньому ефективним засобом для довголіття.

Хоча більшість людей віддає перевагу або чаю, або кави, виявилося, що виняткову користь приносить їх поєднання. Такого висновку дійшла група дослідників, проаналізувавши вплив вживання зеленого чаю і кави на стан здоров’я майже 5 тис. дорослих з діабетом, повідомляє Express.

З’ясувалося, що ймовірність ранньої смерті була на 15% нижче у добровольців, які випивали одну чашку зеленого чаю в день, а у тих, хто випивав дві-три чашки – на 27%. У тих учасників, які пили чотири чашки, ризики знижувалися на 40%.

Читайте також:  Секрет довголіття знайшли в правильному часі прийому їжі

Коли справа дійшла до кави, виявилося, що вживання однієї чашки в день знижувало ризик ранньої смерті на 19%, а двох – на 41%. Найвищі показники були у тих, хто щодня споживав чотири чашки зеленого чаю і дві чашки кави.

«Ми виявили, що більш високе споживання зеленого чаю і кави в значній мірі пов’язане зі зниженням загальної смертності у пацієнтів з діабетом 2 типу» – заявили вчені.

За словами фахівця з британського кардіологічного фонду (BHF) Вікторії Тейлор, вживання чотирьох або п’яти чашок чаю позитивно впливає на здоров’я серця. Вона зазначила, що така кількість кофеїну не заподіє шкоди організму. Навіть у людей, які стикаються з невеликим підвищенням тиску після чашки випитої кави, з часом спостерігається стабілізація цього стану.

Читайте також:  Як заповнити дефіцит вітаміну D: ефективні способи

Однак вона попередила, що деякі більш чутливі до кофеїну і можуть відчувати прискорене серцебиття. В цьому випадку від кави краще відмовитися.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News