Інфекціоніст Андрій Поздняков назвав небезпечні причини частих респіраторних інфекцій.

Лікар перерахував в інтерв’ю патології, якими можуть пояснюватися часті застуди та інші респіраторні захворювання.

«Часті випадки ГРВІ можуть говорити про гормональний дисбаланс, про набутий імунодефіцит (наприклад, про наявність ВІЛ-інфекції), онкопатологію, а також про екстремальні фізичні впливи та вплив жорсткого іонізуючого випромінювання», – розповів Андрій Поздняков.

Фахівець додав, що часто за нове захворювання приймається ускладнення, яке дала інфекція, або затяжний перебіг однієї хвороби. Це у будь-якому випадку сигналізує про зниження імунітету. Визначити його можна за допомогою загального аналізу крові – соціалісти виявляють зниження імунної відповіді за вмістом лейкоцитів.

Крім того, почастішання респіраторних інфекцій може відбуватися у зв’язку з хронічним запальним процесом – наприклад, із осередком у сечовидільній системі. Уточнити його наявність можна з аналізу сечі.

Поздняков закликав людей, які хворіють кілька разів на рік звертатися до лікарів, не намагаючись самостійно підвищувати імунітет. Препарати з розряду імуностимуляторів, імуномодуляторів повинні призначатися виключно фахівцями – їх неправильне самодіяльне застосування може спровокувати аутоімунні захворювання.