Лікар-дієтолог Олена Соломатина: часник є ефективним антикоагулянтом та допомагає при застуді, але деяким людям їсти його не слід.

Дієтолог Соломатина зазначила в інтерв’ю, якщо до вживання часнику немає протипоказань, то овоч може використовуватися як засіб підтримки організму у боротьбі з вірусами.

«У часнику багато різних вітамінів, а також містяться унікальні ефірні олії, які відлякують потенційні віруси. Я рекомендую їсти часник під час застуди», – сказала Соломатина.

Дієтолог уточнила, що на день потрібно з’їдати не більше однієї часточки (у сирому вигляді).

У той же час слід пам’ятати: їсти пряний овоч можна не всім. При наявних проблемах із ШКТ часник протипоказаний через дію його ефірних олій на слизову оболонку травного тракту: ці сполуки сприяють сильному подразненню та викликають дискомфортні, хворобливі симптоми, загострюють хронічні патології.

Також Соломатина підтвердила, що часник має властивість розріджувати кров, і як натуральний антикоагулянт він дуже корисний при атеросклерозі.

“Однак якщо людині потрібно не розріджувати кров, а навпаки, її коагулювати, то потрібно повністю виключити часник із раціону”, – наголосила експерт.