Сон дуже важливий організму людини. У період відпочинку тіло відновлюється, розслабляється та наповнюється енергією для нового дня. Однак безсоння та неспокійний сон можуть порушити ці процеси.

Людям, які страждають на безсоння, складно не тільки засинати, а й прокидатися. Вранці вони почуваються розбитими, млявими та недієздатними. Якщо позбавитися безсоння не виходить, необхідно звернутися до лікаря. Можливо, цей стан – симптом, і вам потрібне термінове лікування.

Способів боротьби з безсонням безліч, але більшість із них не тільки неефективні, а ще й шкідливі.

Лежачи без сну
Наприклад, фахівці не радять залишатися в ліжку, якщо ви не можете заснути протягом 20 і більше хвилин. Перевертання з одного боку на інший, пошук зручної пози і навіть розглядання стелі лише посилять безсоння. Найкраще підвестися з ліжка, походити по квартирі, випити води, подивитися у вікно, і тільки після цього повертатися в ліжко.

Читайте також:  Названо незвичайний спосіб пожвавити інтимне життя в довгих відносинах

Кава у ліжко
Також не рекомендується пити каву перед сном, оскільки кофеїн надовго залишається в організмі і може стати причиною, через яку ви не зможете швидко заснути.

Перерва на відпочинок
Денний сон також негативно впливає на процес засипання вночі. Тривалий відпочинок посеред дня зіб’є ваш біологічний ритм і змусить спати з настанням темряви.

Алкоголь та снодійні
Чарка спиртного не зробить очікуваного “сонного” ефекту. Навпаки, великий обсяг випитого алкоголю викликає пробудження протягом ночі та знижує загальну якість сну.

Зловживати снодійним теж не варто. По-перше, тому, що дозування такого препарату має призначити лікар. По-друге, снодійні мають цілу низку побічних ефектів. Ви можете придбати сон, але втратити концентрацію протягом дня, а при тривалому прийомі таблеток у вас виникне звикання.

Читайте також:  У мережі поділилися простими способами підтримати психічне здоров'я