Яблучний оцет часто підноситься як продукт з багатьма корисними властивостями для здоров’я, але допомагає його вживання насправді? Деякі з тверджень про корисність яблучного оцту – просто міф, повідомляється на порталі Focus.de.

Яблучний оцет і метаболізм. Вживати яблучний оцет багато рекомендують для схуднення: існує теорія, що його прийом прискорює метаболізм. Але насправді ця властивість приписываешься яблучного оцту абсолютно необгрунтовано, оскільки немає ніяких наукових доказів того, що оцет насправді запускає метаболічний процес, який призводить до втрати ваги. Якщо і є якісь дані з цього питання, то вони отримані в дуже невеликих дослідженнях, опублікованих в маловідомих журналах.

Яблучний оцет і токсини. Можливо, ви теж чули, що прийом яблучного оцту повинен допомагати виводити токсини з організму. Дієтолог Еббі Лангер в інтерв’ю журналу «SELF» заявляє: це не правда.

“Наше тіло влаштоване так, щоб очищати себе від токсинів самостійно – для цього в ньому працюють печінка, нирки і кишечник. Зробити це краще неможливо. Тому, незважаючи на все, що можна десь прочитати, яблучний оцет не є якимсь чарівним засобом по очищенню організму», – резюмує Лангер.

Яблучний оцет і апетит. Яблучний оцет часто рекламується як пригнічувач апетиту. Однак поки ще не було достовірно підтверджено, що його прийом дійсно пригнічує апетит.

На думку експертів, якщо людина відчуває сильний голод між прийомами їжі, то придушення апетиту не є вирішенням проблеми. Замість цього краще придивитися до їжі, щоб зрозуміти, чи достатньо з нею споживається калорій, а також поживних речовин.

Яблучний оцет і рівень цукру в крові. Дослідження 2013 року, опубліковане в журналі Functional Foods, показало, що вживання яблучного оцту може знизити рівень цукру в крові. В рамках дослідження всі учасники мали більш низький рівень цукру в крові після щоденного прийому яблучного оцту протягом 12 тижнів. Проблема тут полягає в тому, що дослідження було проведено лише на 14 осіб. Фахівці вважають, що ніхто не повинен отримувати поради по здоров’ю лише виходячи з результатів дуже маленького проекту.

Яблучний оцет і засвоєння. Вживати яблучний оцет потрібно розведеним водою, але навіть в цьому випадку його прийом для деяких людей може обернутися неприємними наслідками. Дослідження 2014 року, опубліковане в журналі «Ожиріння», показало, що випробовувані відчували менше апетиту після прийому яблучного оцту, – однак це почуття придушення апетиту було викликано нудотою, яка виникала у людей після оцту.

При чутливому шлунку краще уникати вживання яблучного оцту, констатують фахівці.