Захворювання мозку, такі як хвороба Альцгеймера і Паркінсона, по-різному впливають на чоловіків і жінок. Дослідники закликають колег пам’ятати про ці відмінності при вивченні методів лікування.

Такі захворювання як хвороба Паркінсона або Альцгеймера виникають, коли нервові клітини мозку і нервової системи перестають працювати і в кінцевому підсумку вмирають.

Зміни пов’язані з руйнуванням так званого гематоенцефалічного бар’єру-межі клітин, яка не дозволяє молекулам неправильного типу потрапити в мозок з кровотоку і пошкодити його.

Опубліковані дослідження показали відмінності в гематоенцефалічному бар’єрі у чоловіків і жінок. Деякі дослідження показують, що бар’єри можуть бути сильнішими у жінок, ніж у чоловіків, при цьому вони побудовані і поводяться по-різному.

Це може бути пов’язано з відомими відмінностями між статями. Так, наприклад, хвороба Альцгеймера більш поширена у літніх жінок, ніж у чоловіків, в той час як хвороба Паркінсона частіше вражає чоловіків і має тенденцію до більш серйозних наслідків.