Американські вчені з Центру медичних наук Університету міста Лома Лінда представили нові дані про те, що здатне сильно зменшувати ймовірність появи у людини хвороб серця. Таким засобом, на думку дослідників, є рослинний білок.

«Рослинний білок, що міститься в горіхах і насінні, істотно зменшує ризик захворювання серця», – заявили, зокрема, автори проекту.

Цікаво, що досі для оздоровлення серцевого м’яза вчені рекомендували головним чином дієтичне жири. Проведене американськими фахівцями експеримент показав: для стану міокарда також велике значення має те, які види білків споживаються людиною в їжу.

У новому дослідженні брали участь більше 80 тисяч людей, чоловіків і жінок. Серед них були і вегетаріанці, і м’ясоїди. Вік учасників становив від 25 до 44 років. Сам експеримент тривав з 2002 по 2007 рік.

Читайте також:  5 продуктів, які допоможуть запобігти хворобам серця

Зібрані за цей час дані красномовно свідчать: у той час як постійне вживання м’ясних страв підривають фортеця серцевого м’яза, горіхи і насіння, навпаки, роблять його більш здоровим.

«У тих, хто вживав червоне м’ясо, ризик розвитку проблем з серцем був на 60% вище, ніж у середньому по популяції. У любителів горіхів цей показник був знижений на 40%», – повідомили фахівці.

Людям, які стежать за здоров’ям свого серця, варто почати вживати більше насіння і горіхів. За словами керівника проекту Гері Фрейзера, корисно з’їдати протягом дня 10-14 горіхів – це ефективно сприяє зниженню рівня «поганого» холестерину в крові, головного фактора порушень в судинній системі, що ведуть до появи таких патологій, як інфаркт і інсульт. Дані нового дослідження опубліковані в виданні The International Journal of Epidemiology.

Читайте також:  Лікар назвав «невидимий» симптом смертельного раку, який можна прийняти за застуду

Джерело: МедікФорум