ГоловнаНовини Здоров'яЧому хрустять суглоби і як з цим боротися

Чому хрустять суглоби і як з цим боротися

Багато людей скаржаться на хрускіт в суглобах, особливо багато скарг на «коліна. які хрустять». Як розповів лікар-остеопат Володимир Животов, тіло – це складний механізм, і якщо він добре налагоджений, то нічого скрипіти або стукати не повинно.

Хрустять пальці

За його словами, в організмі все влаштовано продумано: суглобові поверхні кісток збігаються один з одним до сотих часток міліметра. Однак трапляється, що суглоби хрустять навіть у малюків, а вже у них-то все повинно бути бути просто в ідеальному стані.

– У немовлят хрустіння в суглобах зазвичай пов’язані з гіпотонусом м’язів. Тобто в самому суглобі порушення відсутні, але м’язи навколо суглоба знаходяться в розслабленому стані. Через це в певний момент під час руху суглоба суглобові поверхні розлипаються, про що нам і повідомляє хруст, – зазначив лікар.

Читайте також:  Лікар-терапевт розповіла про потрібну кількість води в спеку

У дорослих з роками додаються зміни в хрящах і зв’язках. Хрящі стають більш щільними, в них з’являються відкладення солей, звідси скрип і хрускіт.

Медик зазначив, що якщо є захворювання печінки, то утворення суглобової рідини може зменшитися, і тіло в прямому сенсі «скрипить», так як «петлі не змащені».

Хрускіт може бути викликаний витратами професії: у спортсменів, музикантів, масажистів через підвищене навантаження на хрящі і зв’язковий апарат.

Зазвичай хрускіт в суглобах супроводжує дефіцит вітаміну D, ендокринні порушення.

Що можна зробити. Перше – зверніться до фахівця, краще остеопата. Часто лікування призводить до того, що хрускоту стає набагато менше. Також потрібно сходити до ендокринолога, щоб зміцнити сполучну тканину, заповнити нестачу вітамінів і мікроелементів, зокрема, вітаміну D.

Читайте також:  Лікар назвав 13 переваг вживання морквяного соку

Друге – перегляньте свій спосіб життя. Зробіть звичкою ходьбу: не менше 40 хвилин в день. Відмінне фізичне навантаження – плавання.

Третє – введіть в раціон холодець. Джерела желатину, необхідного для будівництва сполучної тканини, — це продукти тваринного походження, будь-який тваринний хрящ.

І ще дуже важливо стежити за своєю вагою, адже саме на суглоби припадає підвищене навантаження.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News