Ті, хто щодня п’є 2-3 чашки кави, рідше стикаються з депресією і думками про суїцид. Таку заяву зробили дослідники з Гарвардської школи громадського здоров’я.

Вони вивчили результати трьох досліджень, проведених раніше в США та включали дані про 200 тис. чоловіках і жінках за період 6,5 років. Аналіз показав, що у тих, хто щодня випивав кілька чашок кави з кофеїном, ризик вчинити суїцид був на 50% нижче, ніж у тих, хто майже не п’є кави, або п’є каву без кофеїну.

Кофеїн працює як стимулятор центральної нервової системи, але може діяти як помірний антидепресант, підвищуючи виробництво серотоніну, допаміну і норадреналіну в мозку (нейротрансмітерів, пов’язаних з настроєм). Раніше вчені вже відзначали закономірність, що кавомани рідше страждають депресією. Незважаючи на це, вони не рекомендують самостійно «запивати» депресію кави через можливі побічні ефекти.

За оцінками ВООЗ, у світі понад 350 млн. чоловік страждають депресією – психічним порушенням, яке позбавляє їх можливості нормально жити. Однак багато хто не визнають, що вони хворі і не звертаються за лікуванням.