Широко відомий той факт, що кава здатна знизити апетит. Однак чому так відбувається, дотепер було не зовсім зрозуміло. Вчені розібралися в цьому непростому питанні.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Фейнбергської медичної школи при Північно-Західному університеті. Вони провели аналіз динаміки більш ніж 800 метаболітів крові у людей, які дотримувалися певних правил. У першому етапі наукової роботи їм потрібно було зовсім не пити каву, а під час другого етапу споживати чотири-вісім чашок напою щодня.

«Широко поширена гіпотеза про те, що кофеїн здатний підвищувати метаболізм жирів і регулювати рівень глюкози, тим самим впливаючи на вагу людини. Наші результати, що зв’язують каву з ендоканнабіноїдами, пропонують альтернативні пояснення, гідні подальшого вивчення», – повідомили автори дослідження.

Так з’ясувалося, що регулярне споживання кави може зменшувати рівень метаболітів, пов’язаних з ЕС. Вчені думають, що ЕС пов’язана із змінами харчової поведінки. Раніше стало відомо, що вона контролює цілий ряд функцій в організмі: наприклад, роботу нервової та імунної систем, енергетичного обміну, репродукції, росту і диференціації клітин.

Дослідження, спрямоване на вивчення впливу кави, буде продовжено.

Джерело: 7mednews