Багато лікарів-дерматологів стверджують, що сучасні люди миються занадто часто, невідповідно забрудненню тіла. Приймати душ і ванну щодня, за словами цих експертів, не тільки необов’язково, але і з ряду причин шкідливо.

Вигідно насамперед бізнесу. Середньостатистична людина не вкалує кожен день так, щоб її тіло рясно потіло і ставало брудним, і тому не потребує щоденного очищення шкіри, стверджують експерти. Вони відзначають, що в підтримці звички щодня митися більше всіх зацікавлені виробники гелів, мила і шампунів. І цей інтерес пов’язаний аж ніяк не з турботою про здоров’я людей.

Збільшується ризик інфекцій. Частий душ, особливо гарячий, пересушує шкіру, що сприяє виникненню мікротріщин. Якщо ж при цьому ще використовується мило або гель, це знищує ті корисні бактерії, які живуть на шкірі. Таким чином створюються передумови для розвитку інфекцій, включаючи шкірні.

Чистого одягу і нижньої білизни досить для загальної чистоти. Ще експерименти з космонавтами, які проводилися за часів СРСР показали: чисті речі, в першу чергу з бавовняних тканин, підтримують чистоту тіла не гірше водних процедур. Якщо щодня одягати чистий одяг і нижню білизну, це звільняє від необхідності приймати душ.

Митися потрібно по-швидкому. Медики радять приймати душ протягом лічених хвилин (менше 10 хвилин). Якщо ігнорувати це правило, можна позбавити власну шкіру захисного шару, що дуже погано позначається на імунітеті.

Любителям ванни не варто перебувати в ній довше 10-15 хвилин.

Гаряча ванна може вбити. Є дані, які говорять про те, що прийом гарячої ванни провокує серцевий напад в п’ять разів інтенсивніше, ніж фізичні вправи. Людям з хронічними порушеннями в роботі серцево-судинної системи гарячі ванни в принципі протипоказані, перш за все в холодну пору року.

Джерело: МедікФорум