ГоловнаНовини Здоров'яЯк водопровідна вода може спровокувати рак

Як водопровідна вода може спровокувати рак

Як повідомили американські вчені, існує прямий зв’язок між неякісною питною водою і розвитком раку.

У Києві посилено контроль над питною водою

Фахівці провели аналіз забруднення питної води майже в 50 000 комунальних господарствах і зіставили його з даними за кількістю і видами онкології у місцевих жителів.

Вчені знайшли в пробах 22 різних забруднювача в різних концентраціях, наприклад, миш’як, ізотопи радіоактивних радію і стронцію, уран і інші речовини.

Рівень забруднення питних ресурсів корелює з підвищеним ризиком появи онкологічних захворювань. Неякісна питна вода може бути відповідальна за 100 000 випадків ракових захворювань в цих місцевостях.

Згідно з визначенням американських державних установ, розвиток онкології в нормальних умовах має відбуватися у віці близько 70 років. Якщо фіксуються випадки раку у більш молодих людей, у фахівців є всі підстави вважати, що винні в цьому фактори навколишнього середовища, зокрема неякісна питна вода.

Читайте також:  Не лікує, але допомагає. ВООЗ оцінила користь імбиру і лимона в боротьбі з COVID-19

– Ми хочемо, щоб люди розуміли, що навіть та вода, яка відповідає державним стандартам якості, все одно може бути небезпечна для здоров’я, – наголошується в дослідженні.

Згідно з даними ВООЗ, випадки захворювання на рак від канцерогенних речовин у питній воді становлять від 1 до 4% від загальної кількості.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News