Восени та взимку багато людей відзначають у себе появу зайвих кілограмів. Така тенденція досить поширена і не втрачає своєї актуальності рік у рік. Але в чому полягає причина набору ваги в холодну пору року?

Лікар-дієтолог та ендокринолог Оксана Михальова пояснила, що, починаючи з осені, люди менше рухаються, рідше виходять на тривалі прогулянки та мерзнуть. Всі ці фактори змушують нас споживати більше їжі, найчастіше жирної та шкідливої, і рідше позбавлятися від набраних калорій.

Міхалева нагадала, що мінімальний рівень фізичної активності на день – це 10 тисяч кроків для всіх вікових груп, починаючи від трьох років. Це лише близько 1,5-2 годин ходьби у швидкому темпі.

Лікар також порекомендувала стежити за своїм харчуванням, оскільки в холодну пору року, коли світловий день стає коротшим, люди починають відчувати дискомфорт, апатію і навіть сезонну депресію.

“Це підвищує потребу в вживанні в їжу “природних антидепресантів”: висококалорійної їжі, багатої жирами і простими вуглеводами”, – пояснює дієтолог.

Такі продукти збільшують швидкість вироблення нейромедіаторів, які підвищують настрій та викликають задоволення. Проблема полягає в тому, що така їжа сприяє ще й збільшенню ваги.

Щоб уникнути появи зайвих 10 кілограмів до кінця зими, Михальова порадила не знижувати рівень фізичної активності та збалансувати свій раціон. Наголос потрібно зробити на високобілкову їжу – нежирне м’ясо, птицю, рибу, цільнозернові, нежирні та несолодкі молочні продукти. Від фастфуду краще відмовитись, а кількість десертів – обмежити.