Багато лікарів рекомендують зміцнювати здоров’я кишечника за допомогою ферментованих продуктів. У тому числі квашена капуста, чайний гриб і кисломолочні продукти, наприклад, кефір. Однак усі ці страви можуть благотворно вплинути на кишечник, але водночас негативно позначиться на кров’яному тиску.

Фахівець із харчування Елісон Каллен пояснив, що у квашеній капусті, хлібі на заквасці та інших подібних продуктах міститься сіль. Саме вона негативно впливає на кровоносну систему та тиск і є головною причиною гіпертонії – підвищеного тиску.

Справа в тому, що сіль утримує воду в організмі. Зайва волога залишається в крові і чинить додатковий тиск на стінки кровоносних судин. В результаті виникає гіпертонія та погіршення самопочуття на її фоні.

Якщо людина гіпертонік, то дієта з великою кількістю солі може посилити його стан.

Каллен додав, що необов’язково повністю відмовлятися ферментованих продуктів. Щоб мінімізувати ризик для кровоносної системи, слід стежити за дозуванням. Важливо пам’ятати про те, що навіть найбільш корисні продукти або напої у великих кількостях можуть призвести до проблем зі здоров’ям.

Так, наприклад, надлишок фруктів у раціоні може призвести до ожиріння та цукрового діабету. Багато фруктів калорійні і містять у собі велику кількість цукру. Якщо ви за один раз з’їсте кілограм абрикосів, це обов’язково позначиться не лише на фігурі, а й на рівні цукру у крові.