Відомо, що ожиріння і справді підвищує ймовірність зіткнутися з раком. Однак як саме це відбувається – було незрозуміло до проведення недавнього дослідження.

Дослідження команди вчених з лабораторії Марші А. Мозес, доктора філософії, у дитячій лікарні Бостона, показало, що ожиріння і рак безпосередньо пов’язані один з одним. Результати цього дослідження були опубліковані у виданні Proceedings of the National Academy of Sciences.

Мозес разом із колегами зосередилася на вивченні раку молочної залози, який виникає після менопаузи, пише Medical Xpress.

Вчені виявили переконливі докази того, що через ожиріння раніше сплячі пухлини впливатимуть на утворення нових кровоносних судин (ангіогенез). В результаті ці пухлини зростатимуть і ставатимуть небезпечнішими.

В експериментах, які проводили вчені, брали участь лабораторні миші. З’ясувалося, що жирові клітини мишей з ожирінням виводити межі клітин більше сполук, які сприяють ангіогенезу (тобто утворенню нових кровоносних судин). Наприклад, це сполуки ліпокаліну-2.

Коли миші отримували препарат, що перешкоджає утворенню кровоносних судин, пухлина на якийсь час переставала зростати, а виживання без пухлини збільшувалася.