За словами фахівців, курячий суп не тільки зігріває в холоди, але і допомагає організму швидше відновитися при застуді або грипі.

Експерти в області здорового харчування констатують: при застуді і грипі дійсно потрібно їсти курячий суп. Мова перш за все йде про домашній суп, що містить натуральні інгредієнти – курятину, моркву, цибулю селеру. Про це інформує портал Food News.

“Домашній ароматний курячий суп містить вітаміни, мінерали і трохи дієтичного жиру. Він покращує симптоми з боку верхніх дихальних шляхів, допомагає уникнути зневоднення, надає організму сили”, – пояснюють дієтологи.

Чому при застуді і грипі вони радить їсти саме курячий суп?

Його компоненти, морква, селера і цибуля, містять вітаміни A, C та інші антиоксиданти, які зміцнюють імунну систему і поліпшують здатність організму боротися з вірусами. Також ці поживні речовини допомагають швидше відновлюватися в разі хвороби.

Курятина багата білком, який ефективно підтримує активність імунної системи. Також куряче м’ясо є джерелом триптофану, що допомагає організму виробляти серотонін “гормон радості”, що сприяє одужанню.

Навіть пар, що виходить від курячого супу, може бути корисний, кажуть вчені. За даними медичного центру Beth Israel Deaconess в Бостоні, коли люди їдять такий суп приємно гарячим, його пар допомагає боротися із закладеністю носа, відкриваючи дихальні шляхи.

До того ж суп має легку протизапальну дію, що допомагає розслабити м’язи і зменшити дискомфорт, викликаний симптомами ГРВІ.