Неправильне харчування, холодні ноги і недолік сну виявилися в списку факторів, що діють як справжні вороги здоров’я в зимовий період. В цілому таких ворогів виявилося шість.

Німецькі медики радять уникати наступних шести «імунних вбивць», повідомляє портал Focus.de.

Погане харчування. Великі кількості картоплі фрі, чіпсів і шоколаду в раціоні означають, що організм не отримує достатньої кількості важливих поживних речовин. Згідно з даними дослідження, проведеного вченими Боннського університету, імунна система людського організму реагує на постійне висококалорійне харчування як на бактеріальну інфекцію. В результаті може виникати агресивна реакція імунної системи, що здатне значно прискорити розвиток судинних захворювань або діабету 2 типу.

Холодні ноги. Існує певний зв’язок між холодними ногами і ослабленою імунною системою. Коли тіло починає реєструвати на охолодження ніг, воно включає механізми, щоб не дати їм стати холодніше, і звужує всі кровоносні судини. Для імунної системи це погано, оскільки слизові оболонки погано забезпечуються кров’ю. При холодній і сухій слизовій оболонці віруси застуди, в свою чергу, легше проникають в організм.

Недолік сну. Дуже важливо спати достатньо, тому що імунна система працює на повній швидкості під час сну, вивільняючи багато речовин, які зміцнюють організм і здоров’я. Дослідження, проведені в минулому, показали, що організм людей з постійним недосипом має знижену здатність виробляти антитіла, важливі для імунної системи. Щоб боротися з інфекціями якомога краще, потрібно спати близько 8 годин на добу.

Куріння. У курців пошкоджуються вії в бронхах, що може бути смертельно, оскільки вони виконують функцію видалення сміття в легенях.

Стрес. У стані стресу може проявляти себе герпес, який в іншому випадку був би під контролем імунної системи. Крім того, повільніше гояться рани, а щеплення діють гірше. Швидкоплинний стрес буває навіть корисний, але постійний стрес впливає на захист від патогенних мікроорганізмів: клітини-кілери в крові, які борються з вірусами, бактеріями і грибами, стають неактивними. Медики радять не існувати в постійному робочому режимі і регулярно відпочивати.

Алкоголь. Його вживання знижує здатність організму чинити опір інфекціям. Дослідження показують, що алкоголь в організмі знижує активність імунних клітин, які можуть боротися з вірусами грипу.