На думку вчених, щоденне споживання хліба та інших продуктів з білого борошна є вкрай небезпечною для серця звичкою, що підвищує схильність людини до інфаркту.

Дослідження, результати яке опублікував спеціалізований портал The bmj, показало: щоденне споживання великої кількості білого хліба та інших хлібо-булочних і макаронних виробів з білого борошна пов’язано з підвищеним ризиком розвитку небезпечних патологій серця, включаючи інфаркти.

«У людей, які споживають більше 350 грамів продуктів з білого борошна в день, ризик передчасної смерті від наслідків серцевих захворювань на 27% вище, ніж у тих, хто з’їдає менше 50 грамів таких продуктів», – констатують вчені.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну B6: які продукти допоможуть цього уникнути

Чому ж вони вважають щоденне споживання білого хліба, тостів, рогаликів і макаронів небезпечним для серця? Дослідники оцінили дані майже 150 000 учасників з 21 країни: їх харчові звички і стан здоров’я аналізувалися в середньому за 9,5 років. Фахівці виявили, що збільшення кількості споживаних людиною продуктів з білого борошна чітко асоціюється з підвищенням показників артеріального тиску.

Хліб, тісто піци і пельменів, булочки для гамбургерів або млинці: продукти, виготовлених з очищених зерен, позбавлені поживних і багатих клітковиною зернових компонентів. Таким чином, білий хліб та інші подібні продукти позбавляються вітамінів і мінералів, дають організму тільки «порожні» калорії. Це створює навантаження на баланс цукру в крові, викликаючи його швидке підвищення. У свою чергу, високий рівень цукру згущує кров, сприяє порушенню кровопостачання, патологічно впливає на стан судинних тканин, роблячи їх схильними до пошкодження і розвитку атеросклерозу.

Читайте також:  Не відмовляйтеся від жовтків: фахівці пояснили, чому яйця потрібно їсти цілком

Експерти рекомендують мінімізувати вміст продуктів з білого борошна в раціоні.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News