Основною причиною повільної застуди є ослаблений імунітет. Одним з обов’язкових елементів лікування затяжних ГРЗ є імуномодулятори.

Чому застуда «затягується»?

Причин, за якими застуда може приймати уповільнений характер, декілька. Фахівці вважають, що динаміка захворювання багато в чому визначається станом імунітету хворого. Якщо імунна система адекватно реагує на інфекційні агенти, то застуда проходить швидко. Якщо ж захисні властивості організму значно ослаблені, то впоратися з застудою стає складніше. Зниженню імунітету сприяють шкідливі звички, наявні інфекційно-запальні захворювання, гіповітаміноз, відсутність фізичних навантажень, неповноцінне харчування, стреси і порушення режиму сну.

Ще однією причиною, здатною призводити до затяжних респіраторних захворювань, є специфічність патогенного збудника. Так, якщо застуда викликана не одним, а відразу декількома видами вірусів, то впоратися з нею складніше. Значно ускладнює перебіг захворювання і приєднання бактеріальної інфекції, що призводить до розвитку синуситів, пневмонії та інших бактеріальних уражень дихальних шляхів.

Читайте також:  Навіщо дітям підтримувати питний режим під час грипу?

Серед інших причин затяжної застуди також можна виділити несприятливі екологічні умови, занадто сухе повітря в приміщеннях і антисанітарію.

Чим небезпечна затяжна простуда?

Незважаючи на те, що уповільнена застуда часто проходить зі стертою, невираженою симптоматикою, її наслідки можуть бути дуже серйозними. Так, при затяжних запальних процесах органів дихання підвищується ризик розвитку пневмоній, бронхітів, синуситів. Крім того, уповільнена застуда може викликати загострення вже наявних хронічних захворювань. Тому лікування застуди ні в якому разі не можна відкладати на потім.

Як лікувати повільну застуду?

Якщо застуда турбує вас більше 10 днів, то необхідно звернутися до лікаря-терапевта. Після ретельного обстеження (в тому числі і вірусологічного) лікар призначить оптимальну схему лікування, яка дозволить в короткі терміни позбутися хвороби.

Читайте також:  Навіщо дітям підтримувати питний режим під час грипу?

Медикаментозне лікування уповільненої застуди може включати в себе прийом противірусних препаратів, які призначає лікар, виходячи з характеру захворювання та показників вірусологічного обстеження. У випадку, коли є бактеріальне ускладнення, хворому призначаються антибіотики. В інших випадках (коли немає бактеріальної інфекції) приймати антибіотики не потрібно. Також хворому можуть бути призначені жарознижуючі, болезаспокійливі (при інтенсивних головних болях) і імуномодулюючі засоби.

Як допомогти імунітету?

Як вже було сказано вище, основна причина затяжних застуд – ослаблена імунна система. Тому головне завдання у боротьбі з затяжними ГРВІ – це зміцнення імунітету. У короткостроковій перспективі підвищити захисні функції організму можна за допомогою спеціальних імуномодулюючих засобів, яких предостатньо в кожній аптеці. Ці препарати підвищують опірність організму, що значно прискорює процес одужання. В даний час існують як синтетичні, так і натуральні (на основі рослинних компонентів) імуномодулятори. Лікарі радять обирати останні, оскільки вони позбавлені побічних ефектів і м’яко впливають на організм.

Читайте також:  Навіщо дітям підтримувати питний режим під час грипу?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
УСКЛАДНЕННЯ І НАСЛІДКИ ГРИПУ

ЯК ВИЛІКУВАТИ ЗАСТУДУ ЗА ОДИН ДЕНЬ?

ЗАСТУДА І ПОНИЖЕНА ТЕМПЕРАТУРА