Сон при включеному телевізорі ще шкідливіший, ніж ми думали.

Згідно з результатами дослідження, опублікованого в науковому журналі JAMA Internal Medicine, сон під телевізор може не тільки порушити біологічні ритми організму, але і допомогти вам набрати кілька зайвих кілограмів.

В експерименті, проведеному вченими кафедр біостатистики та епідеміології в Національному інституті охорони здоров’я в Північній Кароліні, взяли участь майже 44 тисяч добровольців — жінок у віці від 35 до 74 років. До початку дослідження всіх учасниць зважили. Потім для них були встановлені межі сну, тобто час відходу до сну і пробудження.

Кожен день протягом наступних шести років дослідники оцінювали вагу і самопочуття учасниць і задавали їм одне і те ж питання: “скільки джерел штучного світла (включаючи нічник, будильник з підсвічуванням або телевізор) були присутніми в спальні в той момент, коли ви засипали?”

З’ясувалося, що світло від нічника ніяк не впливає на набір ваги. Ті ж учасниці, які засипали під телевізор, до кінця експерименту значно поважчали.

17% з них набрали близько п’яти кілограмів, у 22% була зафіксована значна надбавка маси тіла і ще 33% увійшли до групи людей з ожирінням.

Читайте також:  Різка втрата ваги може статися за два роки до виявлення раку підшлункової залози
Продовження на наступній сторінці: 1 2