Багата антиоксидантами ягода здавна використовувалася для лікування застуди та інших хвороб. Вона універсальна – зі стиглими плодами можна робити різні ласощі: від пирогів до солодких напоїв.

Йдеться про чорну бузину. Ягода, за словами лікарів, містить ряд імуностимулюючих речовин, в тому числі вітаміни A, B і C. Вони допоможуть зміцнити імунітет і боротися з інфекціями: наприклад, застудою або грипом.

Так, дослідження 2016 року показало, що капсули з добавкою з бузини, що приймаються двічі на день, значно скоротили тривалість і тяжкість симптомів застуди у мандрівників до і після далеких перельотів. Кілька досліджень 2020 року говорять про те, що прийом таких добавок протягом 48 годин після появи перших ознак інфекції можуть зменшити температуру, головний біль і нежить.

Ягода також містить антоціани-пігмент з антиоксидантною дією, який надає ягодам червоний, синій, фіолетовий або чорний кольори. Речовина може запобігти розмноженню вірусів в нашому організмі, пише Insider.

Крім того, бузина має протизапальну дію завдяки наявності біоактивних речовин: танінів і флавоноїдів, відзначають лікарі. За їх словами, стрес, забруднене повітря, нездорова їжа, алкоголь і тютюн можуть викликати в організмі запалення, що в свою чергу пошкоджує клітини. Запобігти цьому процесу можуть речовини, що містяться в чорній ягоді.