У міру того, як населення у всьому світі старіє, потреба у кращому захисті від вікових захворювань стає дедалі очевиднішою. Тепер нове дослідження показало, що один чай може знизити ризик смертності від усіх причин, запобігаючи поганому здоров’ю.

Ухилення від тривалої хвороби є важливим чинником довголіття. Для цього організму необхідна достатня кількість антиоксидантів для боротьби з вільними радикалами та запаленням. Їх найбільше у фруктах та овочах, але деякі види чаю також містять достатню кількість.

Завдяки своїй антиоксидантній активності чорний чай може підвищити захист від серцево-судинних захворювань та ранньої смерті. Чорний чай, який є одним із найбільш споживаних напоїв у світі, доступний у різних формах, таких як Ассам, Дарджилінг та Ерл Грей. Він добре відомий своїм протизапальним потенціалом, який допомагає знизити ризик багатьох хронічних захворювань.

Нове дослідження пов’язує більш високе споживання чорного чаю з нижчим ризиком смертності від усіх причин серцевих захворювань та інсульту.

“Дослідження також виявило подібний зворотний зв’язок в учасників, які додавали молоко з цукром у свій чай, і у тих, у кого генетично передбачуваний метаболізм кофеїну був повільнішим”.

Іншими словами, не було значного зниження користі для здоров’я людей, які додавали молоко чи цукор у свої чашки.

Отримані дані обнадіюють любителів чаю та доповнюють низку доказів того, що чорний чай можна включати у здорову дієту.

Більше споживання чаю було пов’язане з нижчим ризиком смертності серед тих, хто випивав дві або більше чашок на день, незалежно від генетичної мінливості метаболізму кофеїну.