Коли ви йдете на компроміс із вартістю вашого списку покупок, вам також не потрібно жертвувати своїм здоров’ям.

Хоча секретного рецепта продовження життя не існує, один із ключових підходів до довголіття полягає у запобіганні попередникам хронічних захворювань. Від нижчого ризику інсульту до зниження ризику серцевих захворювань деякі дешеві продукти роблять це із задоволенням.

Хоча ні для кого не секрет, що різнокольорові фрукти та овочі, а також багаті на клітковину бобові є одними з найкорисніших продуктів, ці продукти довголіття часто можуть сильно вдарити по вашому гаманцю.

«Всупереч тому, що ми часто чуємо, здорове харчування не обов’язково має бути дорогим. Ви можете приготувати безліч здорових страв із невеликим бюджетом, продовжуючи при цьому своє життя», – каже лікар-дієтолог Василина Пономарьова.

Експерт перерахував деякі з найдешевших продуктів, які можна купити в британських супермаркетах, а також продовжили життя на кілька років.

Заморожені фрукти та овочі

«Щоденне вживання трьох порцій овочів та двох порцій фруктів пов’язане з нижчим ризиком передчасної смерті».

Більш того, процес заморозки не позбавляє барвисті, поживні продукти будь-яких корисних властивостей.

Картопля

Хоча сирні чіпси не принесуть користі вашим артеріям, немає потреби повністю відмовлятися від картоплі. Крохмалистий овоч містить калій, який, за словами дієтолога, може знизити ризик інсульту і продовжити ваше життя.

Рис

«Згідно з блакитними зонами (районами світу, де люди живуть довше), 65 відсотків їхнього раціону складається з рису, що робить його однією з найздоровіших і найдешевших страв».

Макарони з цільнозернового борошна

Макарони з цільнозернового борошна багаті на клітковину, а регулярне вживання клітковини пов’язане з нижчим ризиком серцево-судинних захворювань, що, у свою чергу, знижує ризик смертності.

Консервовані боби та бобові

«Вони є одним із основних продуктів серед людей, які живуть найдовше, численні дослідження показують, що вживання бобів може збільшити тривалість життя на кілька років».