Побутові прилади і гаджети часто звинувачують у розвитку онкології. Чи може це бути правдою?

Існує думка, що мікрохвильове випромінювання небезпечне для здоров’я. Багато людей відмовляються від мікрохвильових печей, не вживають в їжу розігріті в них продукти, боячись заробити онкологічне захворювання. Особливо “популярно” вважати, що мікрохвильовка може викликати рак мозку.

Однак, як вважають експерти, ці страхи безпідставні. Давайте розберемося. Основним, більш-менш раціональним аргументом на користь того, що мікрохвильовки шкідливі, є той факт, що зростання онкологічних захворювань збігся з поширенням мікрохвильових печей.

На перший погляд звучить переконливо, але якщо подивитися на статистику з’ясується, що зростання онкологічних захворювань почався раніше, а поширення СВЧ-печей це зростання не прискорило.

Читайте також:  Чому корисно їсти більше шпинату та капусти

З іншого боку звернемо увагу на реальні причини зростання онкологічних захворювань. Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що, перш за все ризик розвитку онкологічних захворювань пов’язаний з п’ятьма основними факторами: високий індекс маси тіла, нестача фруктів і овочів, відсутність фізичної активності, вживання тютюну та алкоголю.

Як відзначають онкологи, причин для виникнення раку настільки багато, що врахувати їх все просто неможливо. Але технічні прилади, будь то мікрохвильовки або мобільні телефони, безпечні для споживачів, оскільки працюють в тому діапазоні, який ніяк не впливає на людські клітини. Принаймні, на даний момент саме про це свідчать підсумки проведених досліджень.

Читайте також:  Шість ключових способів значно знизити шанси на серцевий напад