Чи може звичайна травма закінчитися онкологією? Днями стало відомо, що 29-річний хокеїст «Сибіру» Самвел Мнацян загинув після боротьби з раком. У ЗМІ повідомили, що пухлина виникла у спортсмена на хребці після удару в спину в одному з матчів.

Як розповіла кандидат медичних наук Марина Стемпковська, причина та механізм розвитку раку вивчені поки не в повній мірі, так що однозначних доказів того, що травма призводить до утворення пухлини, немає.

Однак багато ракових хворих відзначають наявність травм в минулому.

— Так, при раку молочної залози наявність травм відзначають до 30% жінок. При пухлинах м’яких тканин у абсолютної більшості пацієнтів мав місце забій тканин або перелом кістки, — зазначає медик.

Читайте також:  Перша група крові виявилася найбільш небезпечною

Вона додала, що, з іншого боку, травма може стати приводом для більш уважного ставлення людини до себе, внаслідок чого пухлина після травми виявляється частіше.

Саркоми м’яких тканин – загальна назва для великої групи злоякісних пухлин, що ростуть з клітин сполучної тканини. Так як сполучна тканина зустрічається в організмі практично скрізь, то і пухлина може почати рости практично в будь-якому місці.

Саркоми дуже швидко ростуть, рано починають метастазувати і схильні виникати повторно, особливо в дитячому віці.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News