Картопля сама по собі насичена калоріями, глибоке обсмажування, при якій готується картоплі фрі, робить калорійність цієї страви ще більш значною. Зловживання картоплею фрі вчені пов’язують з розвитком ожиріння і діабету, але в помірній кількості вона не завдасть серйозної шкоди здоров’ю. Як же розрахувати безпечну порцію картоплі?

Професор Гарвардського Університету Ерік Рімм в результаті своїх досліджень прийшов до висновку про те, що безпечна порція картоплі фрі все-таки існує і розрахував точну кількість дольок смаженої картоплі, які можна дозволити собі, не побоюючись за свою фігуру і організм. Вчений заявив, що безпечною може вважатися порція картоплі фрі, що включає 6 дольок – зрозуміло, з’їдена тільки один раз, без добавки.

Крім того, розрахунки експерта показують, що найбезпечніше вживати картоплю фрі не частіше одного разу в тиждень. Вживання картоплі фрі збільшує рівень цукру в крові, а також провокує розвиток гіпертонії у чоловіків і жінок, – це показали останні наукові дослідження. Причому ризик подібних порушень виникає, якщо людина з’їдає дві стандартні порції картоплі фрі в тиждень, констатують дослідники.

У смаженій картоплі міститься безліч калорій, солі, іноді трансжирів, – і одночасно вкрай мало поживних речовин, вітамінів і мінералів, цінних для здоров’я. Крім того, обсмажування провокує синтез в картоплі фрі речовини акриламіду, що впливає на організм як канцероген. Тому навіть невеликі порції смаженої картоплі не повинні бути щоденними – її регулярне вживання веде до збільшення ризику пухлин нирок, ендометрія та яєчників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ЯКИХ ВИПАДКАХ КАРТОПЛЯ ШКІДЛИВА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я?